Знайдена суперземля виявилась у придатній для життя зоні

Астрономи відкрили новий тип екзопланети під назвою «суперземля», що розташована всього за 137 світлових років від Сонця. Планета отримала назву TOI-715 b і є об’єктом зацікавлення з боку дослідників через своє розташування у придатній для життя зоні своєї маленької зорі.

TOI-715 b
Ілюстрація екзопланети TOI-715 b у програмі Space Engine

Здається, що серед схожих на Землю планет може бути знайдена потенційно придатна для життя, але є кілька проблем. Одна з них полягає в тому, що відкриті екзопланети переважно набагато більші за Землю. Частково тому, що наявними інструментами дуже важко виявити планети меншого розміру. Інша проблема в тому, що найпоширеніші зорі у Галактиці — це не жовті карлики, як наше Сонце, а значно менші й тьмяніші — червоні карлики. Коли дослідники відкривають кам’янисті планети, що обертаються навколо червоних карликів, це збільшує кількість потенційно придатних для життя світів, які можуть там існувати.

TOI-715 b
Ілюстрація екзопланети TOI-715 b у програмі Space Engine

Оскільки червоні карлики випромінюють набагато менше тепла, ніж зорі на кшталт нашого Сонця, придатна зона життя навколо них значно вужча. Придатна для життя зона — це відстань від зорі, на якій вода може існувати у рідкому стані на поверхні планети, тобто коли температура поверхні планети становить від 0°C до 100°C. Однак для того, щоб планета стала по-справжньому придатною для життя, потрібно набагато більше, ніж просто перебувати в такій комфортній зоні. Для визначення придатності до життя важливі й інші фактори: товщина атмосфери, скільки радіації вона отримує від своєї зорі та чи є на ній поєднання океанів і суші.

TOI-715 b
Ілюстрація екзопланети TOI-715 b у програмі Space Engine

Ця екзопланета розташована прямо посередині придатної для життя зони своєї зорі. Вона обертається навколо світила всього за 19 днів, перебуваючи дуже близько до нього. Це допомогло астрономам виявити планету, оскільки вона часто проходить перед своєю зорею, якщо дивитися із Землі. Саме так космічний апарат NASA Transiting Exoplanet Survey Satellite, або TESS, зміг ідентифікувати її.

Приблизно у півтора раза більша за Землю, вона є найменшою планетою у придатній для життя зоні, виявленою TESS до цього часу. Щоб дізнатися більше про те, чи придатна вона для життя, астрономам потрібно використати інший інструмент, такий як космічний телескоп James Webb, для спостереження за її атмосферою і з’ясувати, чи зможе він виявити там воду.

Раніше ми повідомляли про те, як була знайдена суперземля з надкоротким періодом обертання.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

SpaceX готується до небезпечного маневру дозаправки двох Starship в космосі
В очікуванні рекорду: сонячний зонд Parker готується до останньої зустрічі з Венерою
Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла