Використовуючи дані, зібрані супутником TESS, астрономи виявили раніше невідому екзопланету. Вона має вкрай невеликий період обертання.
Знайдена екзопланета отримала позначення Wolf 327 b. Вона обертається навколо червоного карлика Wolf 32, розташованого за 93 світлових років від Сонця. Вік зорі оцінюється в 4,1 млрд років.
Щодо Wolf 327 b, то вона являє собою суперземлю. Її радіус перевищує земний у 1,24 раза, а маса становить 2,53 маси Землі. Це дає середню щільність у 7,24 г/см³. Найімовірніше, екзопланета має значне залізне ядро, оточене невеликим шаром мантії. Через це вона може нагадувати Меркурій.
Орбіта Wolf 327 b проходить на відстані всього в 0,01 а. о. (1,5 млн км) від поверхні її материнської зорі. На один оберт їй потрібно лише 13,7 годин. Рівноважна температура поверхні екзопланети становить близько 730°C.
Настільки «невелика» температура поверхні Wolf 327 b пояснюється тим, що червоні карлики набагато тьмяніші та холодніші за світила на кшталт нашого Сонця. Розмір і маса Wolf 327 становлять лише 40% від розміру і маси Сонця, а ефективна температура поверхні дорівнює 3300°C, що майже вдвічі менше за сонячну.
На думку дослідників, з великою частиною ймовірності навколо цієї зорі обертаються й інші тіла. Екзопланети з надкороткими періодами обертання зазвичай зустрічаються у мультипланетних системах.
За матеріалами https://phys.org
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine