Зліт і вогняне повернення на Землю: найкращі фото та відео четвертого польоту Starship

Четвертий політ Starship, що відбувся 6 червня, подарував усім шанувальникам космонавтики чимало емоцій, а також видовище, аналогів якому вони ще не бачили. Адже вперше в історії вхід космічного корабля в атмосферу транслювався в прямому ефірі зі встановлених на його корпусі камер. Редакція The Universe Space Tech зібрала найкрасивіші кадри минулого польоту.

Зліт Starship

У момент запуску Starship космодром Starbase був оповитий низькою хмарністю. Це завадило багатьом фотографам, які стежили за ним, зробити знімки. Проте у нас все ж є кілька красивих кадрів, що демонструють гігантську ракету, яка стрімко мчить у небо.

Четвертий запуск Starship. Джерело: SpaceX
Четвертий запуск Starship. Джерело: SpaceX
Четвертий запуск Starship. Джерело: SpaceX

Крім наземних камер, знімкування також велося з дрона. Ось який вигляд мав момент запуску корабля з висоти пташиного польоту.

Запуск Starship. Джерело: SpaceX

SpaceX також опублікувала відео, що демонструє зліт Starship у слоу-мо.

Відділення Super Heavy

Відділення прискорювача Super Heavy є однією з найбільш критично важливих ділянок польоту Starship. Воно відбувається за гарячою схемою. Це означає, що двигуни Starship запускаються в той момент, коли корабель ще з’єднаний з Super Heavy. Подібна схема складніша за звичайний поділ, але дає змогу збільшити вантажопідйомність.

Відділення прискорювача Super Heavy. Джерело: SpaceX

На щастя, все пройшло вдало. Super Heavy успішно відокремився від Starship, після чого здійснив маневр повернення та приводнився в Мексиканській затоці.

Вхід Starship в атмосферу

Вхід в атмосферу був основною метою четвертого польоту Starship. Інженери SpaceX хотіли отримати максимум даних про те, як буде поводитися його теплозахист і чи вдасться йому впоратися зі своїм завданням.

Вхід Starship в атмосферу. Джерело: SpaceX

Starship увійшов в атмосферу на швидкості приблизно 7,4 км/c. Навколо корабля швидко утворилася хмара плазми, а температура його теплозахисного покриття досягла 1400 °C. Весь цей процес транслювався в прямому ефірі. Можна сміливо сказати, що жоден голлівудський фільм не здатний передати всю міць і водночас чарівну й моторошну красу цього моменту.

Прохід через атмосферу дався Starship нелегко. З корабля злетіла низка теплозахисних плиток, а один з його «плавників» (поворотний стабілізатор, який використовується для управління польотом) зазнав дуже серйозних пошкоджень і лише якимось дивом не відвалився.

Вхід Starship в атмосферу. Джерело: SpaceX

Проте корабель продовжив політ, розвернувся в потрібне положення, потім активував двигуни та м’яко приводнився в Індійський океан. На жаль, до цього моменту камери Starship зазнали великих пошкоджень, що позбавило нас можливості побачити красиві кадри завершення польоту. Але й того, що потрапило в трансляцію, виявилося достатньо, щоб надовго запам’ятати цей, без перебільшення, історичний політ.