Супутник побачив цвітіння води поблизу Гренландії

Супутник NASA Aqua отримав неймовірне зображення цвітіння води біля узбережжя Гренландії. Це пов’язано з поширенням фітопланктону — крихітних водоростей різних видів. Коли влітку вода теплішає, вони починають розростатися.

Цвітіння води біля Гренландії
Цвітіння води біля Гренландії. Джерело: scitechdaily.com

Дивовижне фото

16 червня супутник NASA Aqua сфотографував Атлантичний океан поблизу від Гренландії. На отриманому фото можна спостерігати дивовижну картину — розмиті хвилі різних відтінків зеленого, що розповсюджуються на тлі темних морських глибин.

Це — цвітіння води, подібне до того, що спостерігається в наших водоймах. Його окремі ознаки вчені почали помічати ще наприкінці травня. Однак весь цей час небо над Гренландією було закрите хмарами, тож супутники ніяк не могли отримати якісне зображення.

Нарешті, приладу MODIS — спектрорадіометру візуалізації середньої роздільної здатності — це вдалося. На знімку добре видно ділянку Атлантики завширшки приблизно 800 км на схід від Гренландії й на південь від Ісландії.

Чому вчених цікавить цвітіння води

Насправді цвітіння води — це процес розповсюдження фітопланктону. Останній являє собою мікроскопічні водорості, що живуть у товщі води. Він містить чимало різних видів, які надають воді різних відтінків. Наприклад, кокколітофори вкриті карбонатом кальцію і можуть надавати воді молочного кольору, діатомові водорості — бурого, решта ж забезпечує різні відтінки зеленого.

Насправді власне цвіту у вигляді квіток жоден із цих видів рослин не дає. Проте це не заважає їм бути надзвичайно важливими для океану. Саме фітопланктон є базою харчової піраміди в океані. Він забезпечує їжею ракоподібних та риб, а вже ті служать основою раціону для більших створінь.

Крім того, фітопланктон відіграє вирішальну роль у насиченні океанської води киснем. Коли він квітне, то забезпечує процес фотосинтезу, коли ж помирає — починає зогнивати й може викликати у морських мешканців задуху.

При цьому розповсюдження фітопланктону в північній Атлантиці зумовлене припливом теплої води. Воно може слугувати індикатором глобального потепління. Тому вчені уважно за ним стежать.

За матеріалами scitechdaily.com

Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися