В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію

У Великій Британії двоє активістів облили помаранчевою фарбою Стоунхендж — стародавню мегалітичну споруду, яка вважається однією з найдавніших обсерваторій нашої планети. Свої дії вони пояснили бажанням відмовити уряд країни від використання викопного палива.

Активісти обсипають Стоунгендж фарбою
Активісти розпилюють фарбу на камені Стоунхенджу. Джерело: juststopoil.org

Скандальна акція протесту

В Англії двоє активістів руху Just Stop Oil розпилили рідину помаранчевого кольору на камені Стоунхенджу. Відео з їхніми діями з’явилося на сторінці цієї організації в мережі x.com. Її представники повідомляють, що таким чином 21-річна Ніам Лінч та 73-річний Раджам Найду насправді застосували порошкову фарбу, яка легко змивається дощем.

Стоунхендж — це мегалітична споруда кам’яної доби, якій вже близько 5 тис. років. Вона являє собою гігантські камені, встановлені таким чином, що вони утворюють кілька арок. Вважається, що споруда використовувалася не тільки як храм для поклоніння язичницьким богам, а й як астрономічна обсерваторія для спостереження за Сонцем.

Переконатися в цьому може кожен охочий, адже 22 червня сонячні промені падають точно на один із його центральних каменів. Щорічно тисячі людей збираються в цьому місці, аби на власні очі побачити цей прояв небесних явищ.

Навіщо активісти облили Стоунхендж фарбою?

До речі, самі активісти чудово знають про значення Стоунхенджу для астрономії та світової культури. Після того, як забруднили його фарбою, вони звернулися до уряду Великої Британії із закликом відмовитися до 2030 року від використання викопного палива.

«Стоунхендж під час сонцестояння — це вшанування світу природи, але подивіться, у якому стані він перебуває! Ми всі маємо право жити без страждань, але спалювання нафти, вугілля та газу призводить до смерті та страждань у неймовірних масштабах. Нам час подумати про те, що наша цивілізація залишить по собі — яка наша спадщина?»

При цьому вони нічого не сказали про те, яким чином помаранчева фарба пов’язана з нафтою. Також залишилося незрозумілим, чому уряд Великої Британії має відчувати провину за стан пам’ятника, який спотворили самі Лінч та Найду?

Зрештою, саме уряд організував охорону старовинної обсерваторії, яку сплюндрували двоє любителів привернути до себе увагу. Щоправда, в цьому вони теж вже переконалися. Поліція затримала їх за підозрою у пошкодженні старовинної пам’ятки.

За матеріалами juststopoil.org

Геомагнітна тривога: вчені попередили про полярні сяйва 24 липня
Тариф Starlink за 1,25 млн доларів пропонує доступ до інтернету на швидкості 8 Гбіт/с
Класична спіраль: Hubble зазнімкував галактику без перетинки
Темна енергія слабшає: вчені отримали суперечливі дані про найзагадковішу силу Всесвіту
Пожежа на стартовому майданчику знищила ракету компанії ABL Space
Таємничі темні комети можуть бути джерелом походження води на Землі
Місяць повільно віддаляється від Землі й починає впливати на нас
Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео