Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей

Після запуску ChatGPT та демонстрації його дивовижних можливостей вчені ще більше занепокоїлися тим, що штучний інтелект може самостійно знайти спосіб знищити людство. Але це не найгірший розвиток подій, який може відбутися. Існує не менш тривожний сценарій: інопланетні істоти можуть вирішити, що ми їм заважаємо. Подібний сюжет часто зустрічається у науково-фантастичних фільмах, де ми завжди боремося з агресивними прибульцями й майже завжди перемагаємо.

Гіпотеза припускає, що ці істоти живуть серед нас, маскуючись під людей
Гіпотеза припускає, що ці істоти живуть серед нас, маскуючись під людей. Фото: Unsplash

А що коли у реальному житті прибульці поводяться інакше? Що як вони вже живуть серед нас, маскуючись під людей? Така ідея не є новою для фантастичних творів, але цього разу вона розглядається як реальна гіпотеза вчених Гарвардського університету, які намагаються пояснити численні спостереження НЛО.

Криптоземна гіпотеза

У статті «Криптоземна гіпотеза: Аргумент на користь наукової відкритості до прихованого земного пояснення неідентифікованих аномальних явищ» (The cryptoterrestrial hypothesis: A case for scientific openness to a concealed earthly explanation for Unidentified Anomalous Phenomena), яка була опублікована в журналі Philosophy and Cosmology, науковці припускають, що на Землі може ховатися інша цивілізація, можливо, розумніша та більш розвинута за нашу. Ці прибульці здатні маскуватися під людей.

Гарвардські вчені розглядають кілька сценаріїв, які можуть пояснити існування цього виду на нашій планеті. Один із них припускає, що прибульці можуть бути нащадками давньої людської цивілізації, більш розвиненої, ніж сучасні люди. Інша теорія передбачає, що розумний вид еволюціонував незалежно від людей. Третя теорія вказує на можливість прибуття виду з іншої планети або з іншого часового періоду, можливо, як інша версія людей.

Cеред нас можуть жити розвинені цивілізації, які маскуються під людей
Cеред нас можуть жити розвинені цивілізації, які маскуються під людей. Фото: Unsplash

Це звучить надто фантастично, але в контексті таких гіпотез можливо все. Вчені навіть припускають, що цей вищий вид може бути не технологічно розвиненим, а магічним, що з нашої точки зору могло б здаватися чимось надприродним, наприклад, ангелами.

Можливо, ці істоти живуть серед нас, маскуючись під людей або інші знайомі нам види, наприклад, приматів чи рептилій.

У чому сенс гіпотези?

Чому варто витрачати зусилля на розробку таких неймовірних гіпотез, якщо вони більше підходять як сценарії для фантастичних книг чи фільмів? Дослідники розуміють, що це можуть бути надумані ідеї, але вважають, що ми повинні розглянути такі пояснення, щоб зрозуміти всі події, пов’язані з НЛО, які постійно з’являються в новинах.

Гіпотеза припускає, що ці істоти живуть серед нас
Гіпотеза припускає, що ці істоти живуть серед нас. Фото: Unsplash

Незважаючи на зростаючу готовність Конгресу і NASA обговорювати ці події публічно, ми ще не наблизилися до отримання значущих пояснень щодо інопланетного життя на Землі. Це призвело до появи дивних гіпотез про те, що серед нас можуть жити розвинені цивілізації.

«Ми розглядаємо їх тут, бо деякі аспекти НЛО настільки дивні, що вимагають нетрадиційних пояснень. Це може бути надзвичайно фантастично, але, сподіваємось, ця стаття показала, що така гіпотеза має право на життя, оскільки ми прагнемо зрозуміти емпіричну загадку Всесвіту», — пояснюють вчені Гарвардського університету.

Раніше ми розповідали про те, хто такі ануннаки та звідки вони взялися.

За матеріалами BGR

Juno зробив дивовижне фото Юпітера
Новий квантовий комп’ютер встановив рекорд швидкості дії
Blue Origin демонструє технологію вертикальної посадки ракети New Glenn: відео
Космічне кільце: астрономи зазнімкували гіперсвітну галактику
Викрадення «Луни-2»: як ЦРУ дізналися секрети радянської космічної програми під носом у КДБ
Вчені виявили неподалік від Сонця неймовірно швидкий об’єкт
Галактика-конструктор: телескоп Hubble зазнімкував незвичайного сусіда Чумацького Шляху
Астронавти залишатимуться на борту МКС під час її падіння в атмосферу Землі
Не помічали 55 років: пенсіонер виявив помилку у старій відеогрі Lunar Lander
Новий сонячний цикл вже міг розпочатися