Вчені побоюються розкривати людству правду про інопланетян

На саміті SETI Post-Detection Hub, який днями розпочався в Університеті Сент-Ендрюса в Шотландії, перед вченими постало досить складне завдання: з’ясувати, що робити у разі виникнення першого контакту з розумною позаземною цивілізацією. Якби інопланетяни вийшли на зв’язок вже завтра, людство було б вкрай непідготовленим, попереджають вчені. За словами дослідників, це ставлення потрібно змінити якнайшвидше.

Пошук інопланетних цивилізацій
Пошук інопланетних цивілізацій поки не дає результатів, але ми маємо бути готові до цієї події завчасно. Фото: Unsplash

«Подивіться, який хаос утворився, коли планету вразила пандемія COVID-19. Тепер уявіть, що ми вийшли на контакт з прибульцями. Та ми були б як безголові кури! Ми не можемо дозволити собі бути погано підготовленими: науково, соціально та політично. Ця подія може статися будь-коли, і ми маємо не втратити самоконтроль», — прокоментував виданню The Guardian Джон Елліотт, комп’ютерний лінгвіст з Університету Сент-Ендрюса та координатор проєкту Post-Detection Hub.

Поки радіотелескопи прослуховують небо у пошуках бодай якихось штучних сигналів з далекого космосу від інопланетян, Елліотт та його команда вже дивляться у майбутнє та ставлять не дуже приємне питання про те, що буде далі. Тому на саміті вирішили доручити Елліотту координувати міжнародну відповідь на будь-який потенційний контакт з інопланетянами, що вимагатиме величезної кількості документів та бюрократії. Вченому доручили створити стратегії та сценарії реагування, щоб бути підготовленими.

На відміну від багатьох своїх однолітків, Елліотт не боїться, що людство відгукнеться на заклики інопланетної цивілізації. Це питання викликає активні дебати серед експертів. Багато хто стверджує, що відмова від відповіді про наше місцеперебування може завершитись катастрофою.

«Якщо у нас буде можливість відповісти, ми не повинні її втрачати», — додав вчений.

Раніше ми повідомляли про те, що астронавт Скотт Келлі був обраний для вивчення таємниці НЛО.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine