NASA оцінила фінансові втрати від пандемії COVID-19

Аудиторська комісія NASA опублікувала звіт, присвячений фінансовим втратам, які зазнала організація через пандемію коронавірусу COVID-19. Контролери дійшли висновку, що їхня загальна сума може досягати 3 млрд доларів.

Емблема NASA. Джерело: NASA

Основна частина додаткових витрат припадає на 30 великих програм — до них, згідно з класифікацією NASA, відносять проєкти із загальним кошторисом понад 250 млн доларів. Найбільшу шкоду зазнав космічний телескоп RST (колишній WFIRST). Тимчасове припинення роботи деяких субпідрядників, порушення чинних логістичних ланцюжків і, як наслідок, перенесення термінів запуску призвело до його подорожчання майже на 400 млн доларів.

Друге місце у цьому сумному рейтингу посів проєкт надважкого носія SLS. За оцінками контролерів, пандемія призвела до його подорожчання на 363 млн доларів. Космічний корабель Orion зажадав 146 млн доларів додаткових витрат, телескоп JWST — близько 100 млн. Проблеми торкнулися і двох дослідницьких місій: проєкт апарату Europa Clipper подорожчав на 97 млн, супутник PACE — на 89 млн. Інші збитки в основному розподілилися за дрібнішими науковими програмами NASA.

Поки що незрозуміло, як саме аерокосмічна адміністрація покриватиме ці витрати. На цей час вона отримала лише 60 млн доларів з пакета допомоги, призначеного для подолання наслідків COVID-19. Крім того, оскільки пандемія досі триває, не виключено, що це ще не остаточна сума збитків.

За матеріалами: https://spacenews.com

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»