Вчені готують план «першого контакту» з інопланетянами

Однією з невирішених загадок Всесвіту є проблема доказу існування позаземного життя. Деякі вчені й експерти вважають, що люди не самотні у Всесвіті, і колись у майбутньому людство, зрештою, отримає довгоочікуваний сигнал від інопланетної цивілізації, що приведе до першого контакту. Це спонукає до гострого питання: що ми будемо робити, коли інопланетне життя спробує вийти на зв’язок?

Колись у майбутньому людство зрештою отримає довгоочікуваний сигнал від інопланетної цивілізації
Колись у майбутньому людство отримає довгоочікуваний сигнал від інопланетної цивілізації

Дослідники з Університету Сент-Ендрюс мають план, який допоможе спробувати ефективно спілкуватися з інопланетянами. Як повідомляється, вчені створили новий міжнародний центр для підготовки людства до того, що, на їхню думку, має обов’язково статись.

SETI Post-Detection Hub

Міжнародний центр отримав назву SETI Post-Detection Hub, що розшифровується як Search for Extra-Terrestrial Intelligence. Згідно з пресрелізом Університету Сент-Ендрюса, це буде спільне зусилля експертів з усього світу.

SETI Post-Detection Hub
SETI Post-Detection Hub

За словами наукового співробітника Університету Сент-Ендрюс і координатора SETI Hub доктора Джона Елліота, команда SETI Post-Detection Hub спробує створити будь-які можливі методи спілкування з позаземною цивілізацією за допомогою інформації, яку вони збирають, в надії заздалегідь підготуватися до появи інопланетного життя. Вчені не знають, коли це може трапитись: можливо, пошуки займуть десятки поколінь, а можливо, це може статися вже завтра.

«Чи отримаємо ми коли-небудь повідомлення від інопланетної цивілізації? Ми не знаємо. Ми також не знаємо, коли це станеться. Але знаємо напевне, що маємо бути готовими до першого контакту: науково, соціально та політично. Ця подія може стати реальністю вже завтра», — пояснив Елліот.

Минулі спроби підготовки

Крім того, комунікація є лише одним із пріоритетів місії, визначеної SETI Post-Detection Hub. Команда також створить академічний пул знань з аналізу даних, стратегій впливу на суспільство, розробки нормативних протоколів і навіть космічного права, щоб сформулювати цілісний підхід до події.

Проте створити такі рекомендації намагалися ще до зусиль Університету Сент-Ендрюса. У 1989 році спільнота SETI склала проєкт узгоджених протоколів «першого контакту». Вони нібито були переглянуті у 2010 році, але все ще мали «нездійсненні прагнення» та лише загальні методи проведення заходу без подробиць. З огляду на те, над чим наразі працює спільнота SETI, у людства вже має бути чіткий план для «першого контакту», щоб бути готовими до такої історичної події.

Раніше ми повідомляли про те, що у Чумацькому Шляху можуть існувати чотири злі цивілізації.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine