Вчені назвали час першого контакту з інопланетянами

Чи самотні ми у Всесвіті? Це одне з найважливіших питань людства, на яке поки що немає однозначної відповіді. Однак ми сподіваємося, що десь там, далеко у Всесвіті є розумне інопланетне життя, яке готове спілкуватися з нами. Причому, певно, таких цивілізацій дуже багато. Хоча переконливих доказів існування інопланетного життя, як і раніше, немає, такі вчені, як Мітіо Каку, з оптимізмом дивляться на те, що ми зможемо вступити в контакт із невідомим досить скоро. Проте нова дослідницька робота вельми засмутить тих, хто бажає невдовзі дізнатися про перший позаземний контакт.

Cигнали від позаземної розумної цивілізації
Перші сигнали від позаземної розумної цивілізації ми отримаємо нескоро. Фото: Unsplash

Стаття, опублікована у The Astrophysical Journal, була підготовлена ​​експертами з Пекінського педагогічного університету Веньцзе Сонгом і Хе Гао. Дует вчених провів за допомогою рівняння Дрейка точніший розрахунок можливої ​​кількості позаземних розумних цивілізацій, здатних до міжзоряного спілкування. Результат виявився бентежним.

Жодних контактів найближчі 400 000 років

У новому дослідженні вчені передбачили, що найближчі 400 тис. років не варто очікувати жодних контактів з інопланетянами. Цікаво, що це число вдвічі перевищує те, скільки людський вид Homo sapiens існує на планеті — приблизно 200 тис. років.

Розрахунки за рівнянням Дрейка показують, що, у разі існування гіпотетичної зорі з населеною планетою навколо неї, розумне життя виникне на етапі 25% життя світила. Однак кількість населених планет може становити лише 0,1% з усіх наявних у Всесвіті. Але це все одно обнадійлива кількість.

Рівняння Дрейка
Рівняння Дрейка

0,1% планет у нашому Всесвіті означає, що тільки в Чумацькому Шляху може існувати 42 тис. потенційно населених планет з позаземними цивілізаціями на різних етапах розвитку. Навіть якщо одна з таких цивілізацій змогла освоїти радіообмін, то на двосторонній зв’язок між двома екзопланетами може знадобитися щонайменше 2 тис. років. Проте шанси на те, що така цивілізація виявиться десь поблизу, вкрай малі. Тому перше позаземне радіоповідомлення від розумної цивілізації ми можемо отримати не раніше, ніж за 400 тис. років.

Що таке рівняння Дрейка?

Френк Дрейк
Френк Дрейк стоїть перед дошкою з його знаменитим рівнянням. Фото: Universetoday.com

Імовірнісне рівняння, запропоноване радіоастрономом Френком Дрейком 1961 року, використовується для підрахунку числа інопланетних цивілізацій, здатних на міжзоряне спілкування. Рівняння вимагає кількох змінних, пов’язаних з гіпотетичною кількістю заселених світів та можливим існуванням на них інопланетних цивілізацій. А оскільки вчені не мають точних цифр для цих змінних, від рівняння залишається мало користі. Проте багато хто вважає, що рівняння Дрейка є відправною точкою у полюванні за інопланетними цивілізаціями.

Нагадаємо, що раніше астрофізики не виявили на Землі ознак «планетарного розуму».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски