Земля поруч із Фобосом: Curiosity зробив унікальний портрет із відстані 225 млн км

Марсохід NASA Curiosity зробив дивовижний знімок одного з супутників Марса — Фобоса — на тлі неба, де також видно Землю. Цей знімок був зроблений 5 вересня 2024 року — на 4295-й день місії Curiosity на Марсі з використанням камери Mastcam на борту марсохода.

Mastcam
Марсохід NASA Curiosity використовував свою камеру Mastcam, щоб зафіксувати цей вид заходу Землі, коли Фобос, один із двох супутників Марса, сходить. Авторство: NASA / JPL-Caltech / MSSS

На світлині можна побачити два небесні тіла: більший об’єкт — Фобос, а праворуч від нього — Земля. Зображення було отримане завдяки зшиванню кількох експозицій: 5 коротких і 12 довгих.

Фобос і Земля
Фобос (ліворуч) і Земля (праворуч) | Авторство: NASA / JPL-Caltech / MSSS

На знімку видно марсіанське небо над горою Тексолі, що розташована на нижній частині гори Шарп у кратері Гейл, яку марсохід досліджує з 2014 року. NASA зазначає, що на зображенні Земля схожа на цятку, меншу за ширину великого пальця на витягнутій руці.

Pale Blue Dot

Світлина спонукає згадати відомі слова Карла Сагана: «Подивіться на цю цятку. Це дім. Це ми». Він промовив це, коли коментував знімок Землі під назвою Pale Blue Dot, зроблений Voyager 1 з відстані 6,4 млрд км. Ці слова закликали людство до єдності заради спільного блага, нагадуючи про нашу маловажність у Всесвіті.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Pale Blue Dot
Світлина Pale Blue Dot (оновлена версія). Джерело: NASA

Хоча Земля з нашої точки зору здається величезною, у контексті космосу вона дуже маленька. Навіть для марсохода, що перебуває на сусідній планеті, Земля здається крихітною цяткою.

Інші світлини Землі з Марса

Знімок 2024 року не є першим. У 2014 році Curiosity вже зробив фото Землі з Марса, а до цього Mars Global Surveyor зафіксував зображення нашої планети та Місяця з орбіти Марса.

NASA Spirit
Це перше зображення Землі, зроблене з поверхні іншої планети. Його зафіксував марсохід NASA Spirit за годину до сходу Сонця на 63-й марсіанський день його місії в 2004 році. Фото: NASA / JPL / Cornell

Ці зображення демонструють, що Земля, як і Венера чи Меркурій, перебуває у фазах, якщо спостерігати її з Марса. Можливо, у майбутньому марсіанські астрономи фіксуватимуть фази Землі або навіть спостерігатимуть транзити нашої планети через Сонце.

Наразі ж такі фото нагадують нам про крихкість і незначність нашої планети в безмежному космосі.

Раніше ми повідомляли про те, як супутники Марса виявились залишками загиблої комети.

За матеріалами NASA

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів