Земля з поверхні Марса: дивовижній світлині Spirit виповнилось 20 років

20 років тому, 8 березня, марсохід NASA увійшов в історію, зробивши перший знімок Землі з поверхні іншої планети. Ровер Spirit здійснив посадку в марсіанському кратері Гусєв у січні 2004 року й одразу почав передавати зображення свого нового оточення. Через кілька місяців він зробив приголомшливий знімок нашої Землі у нічному небі Марса.

NASA Spirit
Це перше зображення Землі, зроблене з поверхні іншої планети. Його зафіксував марсохід NASA Spirit за годину до сходу Сонця на 63-й марсіанський день його місії в 2004 році. Фото: NASA/JPL/Cornell

«Незадовго до сходу Сонця камері Spirit вдалося зафіксувати нашу планету. Вона була яскравою зіркою, такою ж, як Венера для земних спостерігачів. Це стало першою світлиною Землі з іншої планетарної поверхні», — йдеться у статті, опублікованій на сайті NASA.

Минуло майже 10 років, перш ніж інший марсохід NASA, Curiosity, зробив другу світлину Землі в небі Марса зсередини кратера Гейла. Попри те, що знімок був зроблений із відстані 159 млн км, він примітний тим, що біля Землі видно Місяць.

Curiosity
Знімок Землі камерами Curiosity з поверхні Марса. Фото: NASA

«Ці та інші знімки Землі, зроблені з усе більш віддалених точок за останні вісім десятиліть, дозволили по-новому поглянути на місце нашої рідної планети в Сонячній системі», — зазначили в NASA.

Spirit досліджував марсіанську поверхню ще майже шість років. Востаннє він вийшов на зв’язок 22 березня 2010 року. Curiosity тим часом продовжує свою роботу в кратері Гейла й нині, а інший марсохід, Perseverance — найсучасніший на сьогодні — досліджує кратер Єзеро, відколи прибув туди в лютому 2021 року.

Раніше ми повідомляли про те, що у нічному небі Марса виявили надзвичайно рідкісне явище.

За матеріалами digitaltrends.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine