Земля готується відчути удар від потужного спалаху на Сонці

Сонячний спалах класу M9.8 «прогримів» на нашій зірці 29 листопада. Він відправив у бік Землі величезну кількість гарячої плазми — так званий корональний викид маси. Цей викид, разом із кількома іншими, випущеними 27 листопада, збільшує ймовірність виникнення геомагнітних бур, які можуть викликати зміни у магнітному полі Землі, а також вплинути на роботу зв’язку та електромереж.

Спалах на Сонці
Спалах на Сонці. Ілюстративне фото: Unsplash

Втім, любителі спостережень за полярними сяйвами мають бути в захваті — такі потужні спалахи викликають авроральне світіння над більш південнми широтами. Наприклад, нещодавно полярне сяйво можна було спостерігати на півночі України.

Очікується, що Земля відчує на собі перший «удар» від спалахів уже 30 листопада. Втім, згідно з прогнозами Національної океанічної та атмосферної адміністрації США (NOAA), пік геомагнітної бурі припаде на 1 грудня.

NOAA класифікує геомагнітні бурі за шкалою від G1 до G5. Очікується, що в четвер відбудеться подія класу G1, а у п’ятницю — G2. Однак існує ймовірність того, що обидва спалахи призведуть до збурення класу G3. Фізикиня космічної погоди Таміта Сков попереджає про можливий удар, який може статися до 1 грудня. Вона вказує на можливість «канібальського» коронального викиду маси, коли швидке згущення плазми наздоганяє більш повільне, що призводить до ще сильнішої геомагнітної бурі.

Такі умови можуть призвести до розширення так званого аврорального овалу на більш низькі широти. Все це наголошує на важливості моніторингу космічної погоди та необхідність готуватися до можливих технологічних наслідків, а також до спостережень за полярними сяйвами в тих місцях, де вони бувають надзвичайно рідко.

Раніше ми повідомляли про те, як геомагнітна буря вивела з ладу нафтовидобувну вишку.

За матеріалами Space

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine