Землетрус у Туреччині: ООН розпочала екстрене супутникове картографування

Після руйнівного землетрусу, який стався в Туреччині та Сирії 6 лютого, Організація Об’єднаних Націй запустила свою екстрену службу супутникового картографування. Землетрус магнітудою 7,8 бала спричинив масштабні руйнування по всій Туреччині та північно-західній Сирії, забравши життя понад 3700 людей і поранивши більш ніж 15 тисяч, повідомляє Reuters.

Наслідки землетрусу в Туреччині допоможуть подолати завдяки супутникам
Наслідки землетрусу в Туреччині допоможуть подолати завдяки супутникам

Епіцентр землетрусу зафіксований на глибині 18 км на захід від міста Газіантеп, про це повідомляє Геологічна служба США. Після руйнівного землетрусу Супутниковий центр ООН UNOSAT повідомив, що вони активували службу екстреного картографування, яка забезпечує аналіз супутникових зображень під час надзвичайних гуманітарних ситуацій, пов’язаних із катастрофами, складними надзвичайними ситуаціями та конфліктними ситуаціями.

Завдяки екстреному картографуванню, активованому ООН, пошуково-рятувальні роботи будуть значно полегшені. Зібрані дані UNOSAT надаватимуться урядовим установам, організаціям з надання допомоги, таким як Червоний Хрест та Червоний Півмісяць, а також неурядовим гуманітарним організаціям.

UNOSAT заснований 2001 року та розміщений у Європейській організації ядерних досліджень, або CERN. Його початковою метою було надання ООН супутникового аналізу та навчання для держав-членів ООН. У 2003 році центр розширився до надання швидких картографічних послуг для гуманітарних заходів. Власних супутників центр не використовує, але натомість координує роботу з державами-членами ООН для збору зображень від їхніх космічних апаратів та супутників від приватних компаній.

Раніше ми повідомляли про те, як апарат NASA InSight відчув чотири землетруси від падіння метеоритів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine