Засніжені візерунки плато Чахнатор

При погляді на цей аерофотознімок може здатися, що ми бачимо якийсь аналог ліній Наска — візерунки, які повинні злитися в якийсь загальний малюнок. Але це не зовсім так. Хоча вони також розташовані в Південній Америці й мають рукотворне походження, але їхнє розташування визначається не міркуваннями естетики, а виключно науковими цілями.

Аерознімок плато Чахнатор. Джерело: ALMA (ESO/NAOJ/NRAO)

Перед нами — високогірне плато Чахнантор, на якому встановлено 66 радіотелескопів Атакамського великого міліметрового та субміліметрового антенного масиву (ALMA). Їхня ключова особливість полягає в мобільності. Залежно від поставленого завдання антени можна пересувати одна відносно одної, віддаляючи на відстань до 16 км. Для цього використовуються два спеціальні транспортери. Сліди, видимі на знімку, залишилися після переміщення антен.
Додаткову специфіку знімка надає наявність снігу. Плато Чахнантор розташоване на висоті 5000 м над рівнем моря. Повітря тут вирізняється неймовірною сухістю, а опади практично відсутні. Тим цікавіше бачити, що навіть за таких умов тут іноді може випасти сніг.

За матеріалами https://www.eso.org/