Десять років життя Сонця очима SDO

У червні 2020 р. орбітальна обсерваторія SDO (Solar Dynamics Observatory) відзначила круглу дату – десять років безперервних спостережень за Сонцем. За цей час космічний апарат зробив близько 425 млн знімків нашої зірки з високою роздільною здатністю, зібравши понад 20 петабайтів даних.

На честь цієї події група супроводу місії підготувала таймлапс, який демонструє десять років життя Сонця у прискореному режимі. Ролик складений зі знімків, зроблених SDO в період з 2 червня 2010 р. по 1 червня 2020 р. Всі зображення отримані в спектральній лінії 17,1 нм, що відповідає екстремальному ультрафіолетовому діапазону. Він дозволяє спостерігати зовнішні області сонячної атмосфери, які називаються короною. Одна секунда відео відповідає одному дню спостережень.

Таймлапс демонструє більшу частину минулого 24-го циклу сонячної активності. Ми можемо побачити найпотужніші спалахи, викиди речовини, великі групи плям. Пік активності було пройдено у 2014 р., після чого вона пішла на спад. Також у кадр потрапили транзити Місяця, Венери та Меркурія диском нашого світила.

За матеріалами: https://www.nasa.gov