Запуск першої місячної місії Intuitive Machines перенесено на січень

Компанія Intuitive Machines повідомила про перенесення дати запуску своєї першої місячної місії. Тепер його призначено на січень 2024 року.

Місячний апарат Nova-C. Джерело: Intuitive Machines

У 2019 році Intuitive Machines стала одним з учасників фінансованої NASA програми CLPS (Commercial Lunar Payload Services). Її основна мета — залучення комерційних фірм до освоєння Місяця.

У межах своєї першої місії компанія планує відправити до Місяця апарат Nova-C. Він повинен буде здійснити посадку в 24-кілометровому кратері Малаперт А, розташованому приблизно за 300 км від південного полюса супутника. На борту апарата розміщуватимуться одинадцять вантажів. П’ять є власністю NASA й оплачені за контрактом, виданим у межах програми CLPS. Решта надані різними приватними замовниками — від Авіаційного університету Ембрі-Ріддла до художника Джеффа Кунса.

Донедавна запуск Nova-С був запланований на 15 листопада. Однак у своєму свіжому пресрелізі компанія повідомила про його перенесення на «багатоденне» балістичне вікно, яке відкриється 12 січня 2024 року. У компанії не стали уточнювати причини затримки. Але до цього представники Intuitive Machines заявляли про можливість перенесення через перевантаженість стартового майданчика. Nova-С планують запустити з комплексу LC-39A, оскільки тільки він дає змогу здійснити заправлення спускального апарата метаном і рідким киснем безпосередньо перед стартом.

Нагадаємо, що недавно пусковий оператор ULA назвав дату першого пуску ракети Vulcan, яка відправить до Місяця апарат Peregrine, створений компанією Astrobotic. Він запланований на 24 грудня 2023 року.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine