Запуск місії TROPICS-1 завершився невдачею

Місія TROPICS-1, в межах якої побудована компанією Astra Space мала ракета Rocket 3.3 повинна була вивести на орбіту два кубсата NASA, завершилася невдачею через передчасне відключення двигуна. Як наслідок, носій не зумів набрати першу космічну швидкість і впав у океан.

Нова пускова невдача компанії Astra

Rocket 3.3 була запущена зі стартового майданчика LC-46 на мисі Канаверал 12 червня. Перший ступінь носія відпрацював у штанному режимі, від нього також успішно відокремився головний обтічник. Аварія сталася на ділянці роботи другого ступеня. За хвилину до завершення необхідного маневру у неї відключився двигун, після чого ракета почала перекидатися. У цей момент Rocket 3.3 рухалася зі швидкістю 6,5 км/с, недостатньою для того, щоб залишитись на навколоземній орбіті. Внаслідок цього ракета з корисним навантаженням впала біля узбережжя Африки. Через деякий час представники Astra Space офіційно визнали невдачу.

Орієнтовний район падіння Rocket 3.3. Джерело: Jonathan McDowell

Це вже друга аварія ракети Astra цього року. Перша сталася 10 лютого та призвела до втрати кількох вантажів від комерційних замовників. Після внесення змін до конструкції носія, Astra вдалося здійснити успішний запуск у березні. Але тепер її знову спіткала невдача, що поставила закономірне питання про подальші перспективи компанії. Наразі, три з п’яти запусків Rocket 3.3 завершилися невдачею.

Програма TROPICS

Головним завданням програми TROPICS (Time-Resolved Observations of Precipitation structure and storm Intensity with a Constellation of Smallsats) є вивчення формування та розвитку тропічних циклонів. Для цього NASA планує розгорнути міні – сузір’я із шести кубсатів, здатних передавати результати вимірювання в чотири – шість разів швидше, ніж космічні апарати які існують на цей час.

Ракета Rocket 3.3, яка була задіяна в місії TROPICS-1. Джерело: Astra Space

Astra Space виграла контракт на запуск супутників TROPICS у лютому 2021 року. За умовами угоди, вона має вивести апарати на 550-кілометрову орбіту протягом трьох місій. Загальна сума угоди становить 7,95 млн доларів.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Під поверхнею Міранди може ховатися океан
Тайконавти провели екскурсію на борту космічної станції «Тяньгун»: відео 
Літаючий сир мало не зірвав політ ракети з вертикальною посадкою: відео
716 обертів на секунду: астрономи знайшли одну із найшвидше обертових зір у Всесвіті
Чи пов’язана темна енергія з чорними дірами
Слабкий сигнал із кордонів Сонячної системи: NASA відновила зв’язок із Voyager 1
Мовчання NASA: інженери виявили, але не розкрили причину ерозії теплозахисту Orion
Зона смерті: Chandra склав карту небезпек для молодих екзопланет
Коричневий карлик виявився не тим, чим здавався
Невдалі зорі: James Webb зазнімкував новонароджені коричневі карлики в туманності Оріона