Загадкові радіосигнали з глибокого космосу кинули виклик науці

Вчені помітили таємничі радіоструктури посеред величезного скупчення галактик, розташованих на відстані 800 млн світлових років від нас. Частину з цих радіооб’єктів дослідники ніколи раніше не бачили. Але найцікавіше те, що знахідка кидає виклик нашому розумінню Всесвіту та пропонує безпрецедентний погляд на бурхливі регіони космічної павутини — мережі вузлів, що з’єднує Всесвіт. Як зазначили вчені: «Вони кидають виклик існуючим теоріям як про походження таких об’єктів, так і про їхні характеристики».

Дослідження Abell 3266

Abell 3266
Неправильна реліквія в Abell 3266

Скупчення галактик Abell 3266, що простягається на 300 млн світлових років, є однією з найбільших структур подібного роду у Всесвіті. Воно привернуло увагу вчених, бо є місцем злиття кількох гігантських кластерів, яке відкриває вікно у наслідки неймовірно величезних космічних зіткнень. Саме тому астрономи роками активно вивчали його, особливо в рентгенівському та видимому світлі.

Тепер вчені на чолі з астрофізиком Крістофером Райзлі, науковим співробітником Болонського університету, дослідили нові зображення Abell 3266. Вони були зроблені за допомогою австралійських телескопів Array Pathfinder (ASCAP) і Compact Array (ATCA) — двох із найбільших радіообсерваторій на Землі.

Згідно з дослідженням, опублікованим у Monthly Notices of Royal Astronomical Society, отримані дані заповнюють відсутність детальних радіоспостережень Abell 3266 у минулому та виявили кілька нових радіоструктур, а ще надали безпрецедентний погляд на інші об’єкти кластера.

Загадкове радіогало та некласифікований «хребет»

Згідно з результатами спостережень, структури в Abell 3266 включають величезне радіогало, яке було виявлене вперше за 10 років спостережень і містить розширений центральний дифузний «хребет», який вчені не змогли класифікувати. Дослідники також виявили так звану неправильну реліквію, дугоподібну структуру з дивною увігнутою формою та іншими особливостями, які ніколи не спостерігалися у подібних об’єктів. Було також помічене викопне джерело плазми, створене потужними вибухами надмасивної чорної діри, яка відтоді зникла в темряві.

Проблема у тому, що властивості цих дивних радіоджерел не узгоджуються з поточним розумінням походження та еволюції подібних структур. Багато з цих таємниць можуть бути розкриті за допомогою майбутніх спостережень ASKAP і ATCA, а також за допомогою величезного проєкту, відомого як Square Kilometer Array (SKA), який стане найчутливішою радіообсерваторією на Землі, коли буде завершений у цьому десятилітті. Поки що вчені не в змозі пояснити істинну природу походження багатьох структур. «Наші найкращі фізичні моделі просто не можуть це пояснити», — написали вони.

Раніше ми розповідали про загадковий об’єкт, що сяє у 570 млрд разів сильніше за Сонце.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів