Загадкове обличчя Сонця: неймовірні світлини від найбільшого сонячного телескопа

Сонячний телескоп DKIST (Daniel K. Inouye Solar Telescope) на Гаваях показав дивовижні зображення нашої зорі з максимальним наближенням. Світлини демонструють неймовірно яскраві деталі поверхні Сонця.

DKIST
Мозаїка нових сонячних зображень, створених телескопом DKIST

Зображення демонструють складні особливості сонячних плям — ізольованих ділянок на поверхні Сонця, де магнітне поле вражає своєю силою. Завдяки цим сильним магнітним силам навколишня плазма охолоджується, утворюючи темну пляму.

Нещодавно опубліковані зображення демонструють конвекційні потоки бурхливої плазми з неймовірним рівнем деталізації. Масштаби плям справді вражають. Окремі вусики простягаються на десятки тисяч кілометрів. Деякі сонячні плями можуть виростати настільки великими в діаметрі, що здатні вмістити всю планету Юпітер.

DKIST
Світловий місток, що перетинає тінь сонячної плями від одного кінця півтіні до іншого. Вважається, що світлові мости є ознакою початку розпаду сонячної плями. Світлові містки дуже складні, мають різні форми та фази. Наскільки глибоко формуються ці структури, невідомо. Авторство: NSF/AURA/NSO/DKIST

Деталізовані світлини можуть дати вченим нове розуміння природи формування цих сонячних плям і того, як вони можуть викликати сонячні бурі, коли групуються разом. Ці потужні явища посилають високоенергетичні частинки, що проносяться крізь Сонячну систему, і навіть можуть впливати на критично важливу інфраструктуру на Землі, коли пронизують нашу атмосферу.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Сонячний максимум

Сонячна активність наразі неймовірно висока, оскільки наше світило наближається до вершини свого 11-річного циклу — точки, відомої як сонячний максимум, коли відбувається зміна полюсів Сонця. Очікується, що наступний максимум відбудеться у 2025 році, після чого сонячна активність знову почне спадати.

Попри всі наші зусилля, ми все ще багато чого не знаємо про те, що спричиняє утворення цих сонячних плям. Але неймовірні зображення телескопа DKIST можуть пролити нове світло на ці загадкові закономірності.

DKIST, найбільший у світі сонячний телескоп, офіційно розпочав свої наукові спостереження в лютому 2022 року. Він все ще перебуває на етапі першого введення в експлуатацію, оскільки вчені продовжують калібрувати його наукові інструменти. А це означає, що нам слід готуватися до ще більш дивних знімків поверхні Сонця в найближчому майбутньому.

Раніше ми повідомляли про смертельно небезпечний суперспалах на далекій зорі.

 За матеріалами Phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів