Загадкова спіраль світла в нічному небі спантеличила спостерігачів: фото

Дивна блакитна спіраль світла була помічена очевидцем у нічному небі, яку він встиг зазнімкувати. Конспірологи можуть розслабитися, це точно не НЛО. Явище було помічене над островом Стюарт у Новій Зеландії. Його сфотографував гід зоряного туру Twinkle Day Dark Sky Tours Аласдер Бернс у неділю 19 червня.

Загадкова спіраль у небі
Загадкова спіраль у небі. Фото: Alasdair Burns/Twinkle Dark Sky Tours

Світлина була зроблена о 19:25 за місцевим часом з довгою витримкою, після того, як Бернс отримав повідомлення від свого друга, який помітив щось дивне в небі. Знімок спершу спантеличив астрономів, але йому швидко знайшли пояснення.

Що могло викликати появу синьої спіралі?

Професор Річард Істер, фізик з Оклендського університету, прокоментував явище виданню The Guardian. За словами вченого, це, ймовірно, хмара, утворена у верхніх шарах атмосфери ракетою, яка вивела супутник на орбіту. Швидше за все це був запуск SpaceX Globalstar FM15 у неділю. Нагадаємо, що це рекордна подія для компанії Ілона Маска — SpaceX тоді здійснила три запуски ракети на орбіту всього за 36 годин.

«Коли паливо згоряє у ракетному двигуні, побічним продуктом від згоряння залишається вода та вуглекислий газ, які на короткий час утворюють хмару в космосі, освітлену сонцем», — пояснив Істер агентству новин.

Нагадаємо, що раніше невідомий літаючий об’єкт над Швейцарією так і не змогли пояснити з точки зору науки.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine