Ювілейний політ SpaceX Flacon 9 на тлі Місяця

Десятий за рахунком запуск SpaceX цього року виявився напрочуд фотогенічним. Ракета Falcon 9, яка несла на борту 55 супутників Starlink, ідеально стартувала 12 лютого. Захопливий підйом на орбіту ранкового старту зі станції Космічних сил на мисі Канаверал у Флориді на тлі майже повного Місяця SpaceX зазнімкувала та виклала на своїй сторінці у Twitter.

Falcon 9 на фоні Місяця
Falcon 9 на тлі Місяця. Фото: SpaceX

Приблизно через вісім хвилин після підйому перший ступінь Falcon 9 відокремився та самостійно приземлився, як і очікувалося, на безпілотну платформу A Shortfall of Gravitas, яка чекала в Атлантичному океані за кілька сотень кілометрів від узбережжя Флориди.

Для цього конкретного прискорювача Falcon 9 це був 12-й успішний зліт та посадка. Попередні місії включали дев’ять інших стартів із супутниками Starlink та два видатних приватних польоти астронавтів: подорож Ax-1 до Міжнародної космічної станції у квітні 2022 року та місія на навколоземну орбіту Inspiration4 у вересні 2021 року.

Недільний запуск додав до інтернет-сервісу Starlink ще 55 супутників; наразі орбітальний флот має понад 3500 сателітів у дії. SpaceX має дозвіл вивести 12 тис. космічних апаратів Starlink. Але компанія вже подала заявку на додаткові 30 тис. супутників.

У 2023 році SpaceX уже здійснила десять запусків ракетами Falcon 9 та ще один — потужною ракетою Falcon Heavy. За словами генерального директора Ілона Маска, Starship, космічний корабель наступного покоління, якому буде доручено доставляти корисні вантажі та людей на Місяць і за його межі, зробить свою першу спробу вийти на орбіту. Нагадаємо, що минулого тижня SpaceX здійснила найпотужніше ракетне запалювання в історії людства.

Раніше ми повідомляли про те, як SpaceX Falcon 9 підняв у космос рекордний за масою вантаж.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine