SpaceX Falcon 9 підняв у космос рекордний за масою вантаж

Цього тижня ракета SpaceX Falcon 9 змогла вивести на орбіту найважчий за всю її історію корисний вантаж. Пуск відбувся 26 січня з Космічного центру Кеннеді у Флориді о 14:22 за київським часом. Рекордний за масою вантаж налічував 56 інтернет-супутників Starlink вагою 17,4 тонни.

Старт ракети SpaceX Falcon 9
Старт ракети SpaceX Falcon 9. Фото: Unsplash

Рекордний політ Falcon 9 був дев’ятим цього першого ступеня багаторазової ракети. Раніше вона запускала дві місії з екіпажем до Міжнародної космічної станції, а також CRS-22, Turksat 5B, CRS-25, Eutelsat Hotbird 13G і mPower-a, а тепер дві місії Starlink. Як завжди, SpaceX транслювала ранні етапи польоту на своєму YouTube-каналі. Нижче — ролик ракети, що відлітає з місця пуску в четвер.

Майже через дев’ять хвилин після того, як Falcon 9 залишив стартовий майданчик, ракета-носій першого ступеня повернулася на Землю, щоб здійснити ідеальну посадку на безпілотну плавучу платформу, що чекала біля узбережжя Флориди.

Демонстрація геніальності інженерів SpaceX

Відправлення ракети-носія у дев’ятий політ та її безпечне повернення — це плід геніальності інженерів SpaceX, які розробили систему для повторного використання першого ступеня Falcon 9. Такий процес дозволяє SpaceX значно скоротити вартість космічних польотів, пропонуючи більшу частоту запусків для своїх клієнтів, серед яких є навіть NASA.

SpaceX наразі готується використати одну зі своїх ракет для відправлення Crew-6 наприкінці лютого. Місія доставить міжнародний екіпаж із чотирьох астронавтів на МКС на космічному кораблі багаторазового використання Dragon.

Раніше ми повідомляли про те, як весільна пара зробила фото на тлі старту ракети SpaceX.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine