Які висновки роблять вчені з 60 років відсутності сигналів від інопланетян

Факт відсутності зареєстрованих інопланетних сигналів дозволив оцінити, як часто вони взагалі виникають. Виявилося, що наш шанс вловити хоча б один протягом наступних 1800 років дорівнює лише 50 відсотків.

Масив радіотелескопів ім. Аллена, яким намагаються вловити сигнали інопланетян
Масив радіотелескопів ім. Аллена, яким намагаються вловити сигнали інопланетян. Джерело: Seth Shostak, SETI Institute

Дослідження інопланетян

Заяви американських військових про те, що уряд США приховує інопланетні технології, спричинили у світі нову хвилю суперечок щодо інопланетного життя. Спочатку старший астроном Інституту SETI Сет Шостак заявив, що відмовляється вірити у те, що розповідалося на комітеті Конгресу, а тепер інші вчені почали ставити питання: що означає той факт, що люди кілька десятиліть намагаються знайти інопланетні сигнали, але так їх і не виявили.

На перший погляд, може здатися, що інопланетян немає зовсім. Проте стаття, нещодавно опублікована в Acta Astronautica, заперечує цей висновок.

У ній автори застосували баєсівський аналіз даних до самого факту того, що сигналу ми так і не отримали. Цей тип обробки даних не перевіряє, як воно є насправді, а лише оцінює ймовірність правдивості того чи іншого твердження, виходячи з певних початкових умов.

Сигнали інопланетян ми почуємо не скоро

Як початкові дані вчені використали два основних припущення. Перше — у нашому Всесвіті розумне життя може з’явитися шляхом біологічної еволюції. Ми це знаємо з того факту, що воно існує на Землі. Друге — ми його не знайшли у космосі протягом 60 років спостережень.

До цього вони додали ще кілька умов. Перша — наша Земля не є унікальною, а являє собою типову планету. Друга — інопланетна цивілізація посилає сигнали вусібіч або в певних випадкових напрямках. Бо якби всі намагалися зв’язатися, наприклад, із центром Галактики, то ми, перебуваючи на відстані 26 тис. св. років від нього, точно нічого б не почули.

Усі ці припущення достатньо розумні та не здаються штучними. Тож вони дозволили авторам отримати верхню межу кількості інопланетних сигналів, які надсилаються в космос. З вірогідністю у 95 відсотків їхнє число складає не більш як 5 за одне земне століття.

Звідси випливає, що ймовірність того, що ми почуємо хоча б один, якщо будемо слухати 1800 років, складає лише 50 відсотків. Це означає, що якщо якась цивілізація спеціально не надішле сигнал саме нам, то шанси щось почути просто мізерні. Однак намагатися їх спіймати все одно треба.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Під поверхнею Міранди може ховатися океан
Тайконавти провели екскурсію на борту космічної станції «Тяньгун»: відео 
Літаючий сир мало не зірвав політ ракети з вертикальною посадкою: відео
716 обертів на секунду: астрономи знайшли одну із найшвидше обертових зір у Всесвіті
Чи пов’язана темна енергія з чорними дірами
Слабкий сигнал із кордонів Сонячної системи: NASA відновила зв’язок із Voyager 1
Мовчання NASA: інженери виявили, але не розкрили причину ерозії теплозахисту Orion
Зона смерті: Chandra склав карту небезпек для молодих екзопланет
Коричневий карлик виявився не тим, чим здавався
Невдалі зорі: James Webb зазнімкував новонароджені коричневі карлики в туманності Оріона