Команда астрономів з Університету Халла радить, як розпізнати діпфейки: шукайте зорі в очах. Астрономи вважають, що підробки, згенеровані штучним інтелектом, які отримали назву діпфейків, можна виявити, аналізуючи відображення в очах людини: якщо відображення збігаються, то зображення, ймовірно, належить справжній людині; якщо ні — то це, ймовірно, глибока підробка.
Професор Кевін Пімблет з Університету Халла зазначає, що відображення в очах реальних людей мають правильні фізичні характеристики, тоді як підроблені зображення демонструють невідповідності.
Команда проаналізувала відображення світла в очах на реальних та згенерованих штучним інтелектом зображеннях. Вони застосували методи астрономії для оцінки відблиску галактик і перевірили узгодженість між віддзеркаленнями лівого та правого очного яблука. Діпфейки дуже часто не мають узгодженості у відображеннях між очима, тоді як на справжніх зображеннях зазвичай спостерігаються однакові відображення в обох очах.
«Щоб виміряти форму галактик, ми аналізуємо, чи компактні вони по центру, чи симетричні, наскільки вони гладкі. Для цього ми аналізуємо розподіл та відблиск їхнього світла», — говорить професор Пімблет.
Для цього дослідження використовували індекси CAS (концентрація, асиметрія, гладкість) та коефіцієнт Джині. Коефіцієнт Джині (G) зазвичай використовується для вимірювання того, як світло на зображенні галактики розподіляється між пікселями. Значення G = 0 означає рівномірний розподіл світла по всіх пікселях, тоді як значення G = 1 означає, що все світло сконцентроване в одному пікселі.
Параметри CAS, які використовуються для вимірювання розподілу світла галактик, виявилися не дуже ефективними для визначення підроблених очей. Однак метод на основі коефіцієнта Джині показав, що глибокі діпфейки мають деякі відмінності між очними яблуками.
Професор Пімблет зазначив, що цей метод не є ідеальним і не гарантує 100% точності. Втім, він дає основу для виявлення глибоких діпфейків і може служити корисним інструментом у боротьбі з ними.
Раніше ми повідомляли про те, як компанію викрили на публікації фейкових космічних знімків.
За матеріалами sci.news