Фейк-ньюс від SpaceX: компанію викрили на публікації неправдивих космічних знімків

Астроентузіасти викрили компанію SpaceX у публікації неправдивого зображення. Воно демонструє партію супутників Starlink над Землею.

Опубліковане SpaceX зображення супутників Starlink над Землею, яке насправді складено з двох різних знімків

Знімок був прикріплений до повідомлення в соцмережі X, в якому компанія заявила про намір достроково звести з орбіти сто супутників Starlink одного з ранніх поколінь. Інженери виявили проблему, здатну призвести до збою, який унеможливить управління апаратами. Щоб уникнути ризику засмічення навколоземної орбіти, компанія ухвалила рішення достроково припинити їхню експлуатацію.

Однак увагу багатьох користувачів привернула не сама новина, а знімок розгортання супутників Starlink, який її ілюстрував. Він мав надто «якісний» вигляд порівняно зі звичайними кадрами подібних трансляцій.

Початкове та перероблене SpaceX фото Землі з доданою партією супутників Starlink

У результаті астроентузіасти провели невелике розслідування, під час якого досить швидко встановили, що це композитне зображення, складене з двох різних знімків. Перший був зроблений у чистій кімнаті SpaceX. На ньому було зображено готову до запуску партію супутників Starlink.

Партія супутників Starlink. Джерело: SpaceX

Друге зображення було отримано 12 грудня 2021 року з борту МКС. Його автор — німецький астронавт Маттіас Маурер. Він зазнімкував південно-східну Азію через ілюмінатор станції.

Знімок Землі, зроблений з борту МКС 12 грудня 2021 року. Джерело: NASA

Хтось із працівників SpaceX взяв його та замінив космічний корабель «Союз», що потрапив у кадр, на Starlink. Навіщо компанії довелося йти на таку фальсифікацію, коли у неї є справжні знімки розгортання Starlink, поки що залишається незрозумілим.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine