Висотне випробування Starship SN15 завершилося успіхом

6 травня компанія SpaceX провела висотний тест прототипу космічного корабля Starship з порядковим номером SN15. Він завершився успіхом: апарат зумів здійснити м’яку посадку.

Starship SN15 після посадки. Джерело: SpaceX

Тест проходив за схемою чотирьох попередніх польотів. Літальний апарат досяг висоти 10 км (при цьому інженери по черзі відключили два з трьох двигунів Raptor) та завис. Потім був відключений і третій двигун, після чого SN15 виконав переворот, перемикнувся на посадкові баки та приступив до зниження, здійснюючи керування за допомогою аеродинамічних елементів.

На висоті кількох сотень метрів апарат знову запустив три двигуни Raptor і розвернувся у вертикальне положення. Потім один силовий агрегат був відключений і SN15 продовжив посадку на двох двигунах. Цей етап був найбільш ризикованим: через різні технічні проблеми кілька прототипів розбилися при спробі виконати посадковий маневр. Однак цього разу все пройшло вдало.

Висотний тест прототипу Starship. Джерело: SpaceX

Відразу після посадки утворився невеликий вогонь під прототипом від залишків палива. Однак фахівцям вдалося швидко погасити його, тому апарат не розділив долю Starship SN10, який вибухнув через кілька хвилин після посадки.

На SN15 були вперше встановлені теплоізоляційні плитки. Інженери SpaceX перевіряли, як вони витримають вібрацію двигунів та перепади температур від кріогенного палива. Вже влітку компанія сподівається провести орбітальне випробування корабля з використанням прототипу ступеня Super Heavy.