Високотехнологічний «спальник» збереже зір астронавтів

Спальний мішок захищатиме очні яблука астронавтів від стискання в умовах невагомості.

Американські вчені під керівництвом доктора Бенджаміна Левіна з Південно-західного медичного центру Техаського університету розробили спальний мішок, який створює вакуум для відтягування рідини від голови до ніг, зменшуючи тиск на мозок і очні яблука, повідомляє журнал JAMA Ophthalmology.

Джерело: Business Insider

Згідно з дослідженням 2011 року, опублікованим у журналі Американської академії офтальмології, перебування в умовах невагомості більш ніж шість місяців може негативно вплинути на зір астронавтів, призвівши до деформації очних яблук, опухання зорових нервів та погіршення зору.

На Землі відтік рідини з верхньої до нижньої частини тіла відбувається завдяки гравітації, коли ми встаємо. А ось в умовах невагомості космічного польоту рідина може накопичуватися в голові, тиснучи на очні яблука та викликаючи нервово-очний синдром.

У межах дослідження десять учасників провели три дні, лежачи вісім годин у спальних мішках, і ще три — без «спальників». Отримані результати показали, що конусоподібні спальні мішки, які прилягають до талії та мають міцну зовнішню рамку, не дозволяли рідинам тіла викликати зміни в очних яблуках учасників.

«Ми не знаємо, наскільки негативними можуть бути наслідки тривалого польоту, як-от дворічна місія на Марсі. Це буде катастрофа, якщо в астронавтів виникатимуть такі серйозні проблеми зі здоров’ям, що вони не зможуть бачити, що роблять, і це могло б зашкодити місії», — сказав Бенджамін Левін.

Також вчений додав, що зараз він працює над відправленням свого винаходу на Міжнародну космічну станцію (МКС).

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine