Втрачені кінцівки, кома та смерть: SpaceX стала найтравматичнішою космічною компанією

SpaceX уже готова до наступного тестового польоту своєї надважкої ракети Super Heavy з космічним кораблем Starship, встановленої на стартовому майданчику в Бока-Чіка, штат Техас. Дата пуску була невизначеною через різні бюрократичні перепони. Днями компанія оголосила в соцмережі X про дату другого польоту — 17 листопада. Єдине, що залишається — вчасно отримати дозвіл від державних органів FAA та FWS.

Космічний корабель Starship на прискорювачі Super Heavy
Космічний корабель Starship на прискорювачі Super Heavy. Фото: SpaceX

Активність навколо корабля Starship зросла наприкінці минулого місяця, коли SpaceX несподівано провела генеральну репетицію пуску. Під час неї компанія заправила ракету тисячею літрів палива й окислювача, щоб створити умови, подібні до передстартових. Також була протестована система водяного пожежогасіння на стартовому майданчику для отримання сертифікації від Служби охорони рибних ресурсів і дикої природи (FWS).

SpaceX обіцяє, що Starship буде готовий до пуску вже 17 листопада, якщо отримає схвалення регуляторних органів. Така близька дата старту, ймовірно, вказує на те, що він уже не за горами.

Травматизм у SpaceX

Орієнтовна дата пуску Starship з’явилася після того, як агентство Reuters опублікувало звіт, отриманий від Управління з охорони праці та здоров’я (OSHA). Цей звіт оприлюднив високий рівень травматизму на об’єктах SpaceX у Техасі. Йдеться про сотні травм і один смертельний випадок на техаському майданчику компанії. Видання зазначає, що галузеві показники травматизму в ній значно вищі, ніж в інших аерокосмічних компаніях.

Технік працює над ракетою SpaceX Starship
Технік працює над ракетою SpaceX Starship. Останнім часом компанія була розкритикована за низький рівень безпеки. Зображення: SpaceX

Записи про травми на виробництві включали звіти про понад сотню працівників, які отримали порізи або рвані рани, у 29 — перелами кісток або вивихи, у 17 «розтрощені» руки або пальці, у дев’ятьох — травми голови, включно з одним переламом черепа, чотирма струсами мозку та однією черепно-мозковою травмою, що призвела до коми.

Нещасні випадки також включали п’ять опіків, п’ять уражень електричним струмом, вісім інцидентів, що призвели до ампутації кінцівок, і сім травм очей. Інші випадки були відносно незначними, включаючи понад 170 повідомлень про розтягнення або вивихи.

SpaceX проблеми визнала, й агенція доручила компанії покращити сім конкретних пунктів безпеки, серед яких — інструктаж і вдосконалення обладнання.

SpaceX дивиться в майбутнє

Запуск найбільшої у світі ракети на орбіту має вирішальне значення для SpaceX. Очікуючи на дозвіл від FWS і FAA, компанія вже дивиться в майбутнє. Якщо друге випробування Starship пройде успішно, вона зможе провести третій орбітальний політ уже в грудні.

Раніше ми повідомляли про те, як Starship визнали безпечним, але дозвіл на запуск не дають.

За матеріалами wccftech.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine