Starship визнали безпечним, але дозвіл на запуск ще не дають

Федеральне авіаційне управління США (FAA) завершило перевірку гігантської ракети Starship на безпечність для людей. Однак перед тим, як ця організація видасть ліцензію на запуск, має відбутися оцінка ризиків, яких носій може завдати живій природі.

Starship готується до старту
Starship готується до старту. Джерело: life.fakty.com.ua

Перевірка безпеки Starship завершена

Гігантська ракета Starship безпечна для людей. Таке рішення оголосило Федеральне авіаційне управління США 31 жовтня 2023 року. Ризики для здоров’я населення визнані прийнятними. Це серйозна перешкода, яка тепер лишилася позаду.

Однак перш ніж компанія SpaceX зможе запустити Starship, необхідна ще одна важлива перевірка. Ліцензія на запуск має містити висновок, що старт буде безпечним для дикої природи на суходолі й у морі.

Зараз саме над таким документом FAA працює разом зі службою охорони риболовства та дикої природи США. Вони мають зробити висновок, що запуск відповідатиме усім нормам Закону про охорону видів, що зникають. Адже попередня спроба завершилася тим, що у Мексиканську затоку впало багато уламків.

Коли ракета полетить?

Starship — найбільша і найпотужніша ракета з усіх, що були створені людьми. Вона є двоступеневою та має загальну висоту 122 м. За минулі роки з окремими складовими цього носія проведено чимало тестів. Але повністю система літала лише раз.

Сталося це 20 квітня цього року. Тоді після старту з техаського узбережжя виникло чимало проблем, зокрема, не вдалося розділити два ступені. Зрештою ракету довелося підірвати. За результатами польоту, SpaceX внесла низку вдосконалень у конструкцію як ракети, так і стартового столу.

Розслідування інциденту від FAA офіційно завершилося ще 9 вересня. Проте одразу по цьому свій дозвіл управління не дало. Представники адміністрації тоді заявили, що компанія має виконати всі їхні вимоги й заново подати заявку на отримання нової ліцензії. Роботи у цьому напрямі почалися ще кілька місяців тому.

Зокрема, компанія встановила під стартовим столом водяну систему охолодження, яка має запобігти його пошкодженню у разі повторного старту. Вивченням її надійності FAA і займалося останні кілька тижнів. Тепер усі очікують на завершення останніх перевірок і отримання ліцензії.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine