SpaceX повністю заправила Starship і Super Heavy

SpaceX опублікувала кадри, що демонструють встановлену на стартовому майданчику повністю заправлену зв’язку з космічного корабля Starship і прискорювача Super Heavy. За словами компанії, вони повністю готові до запуску і все, що для нього потрібно — дозвіл Федерального управління цивільної авіації США (FAA).

Заправний тест був проведений на території полігону Starbase, розташованого поблизу техаського села Бока-Чіка. У ньому використовувався прискорювач з позначенням B9 і прототип космічного корабля S25. Вони були заправлені більш ніж 4500 тоннами палива, що складається з метану, який використовується як пальне, і кисню, який використовується як окислювач.

Минулий тест став черговою ланкою в переліку нещодавніх випробувань, які включали серію пропалювань як прискорювача, так і самого Starship. У SpaceX стверджують, що повністю готові до другого орбітального польоту космічного корабля й усе, що їм потрібно — це дозвіл на пуск від FAA.

Але FAA поки не видала відповідну ліцензію, що викликало хвилю критики на адресу організації з боку SpaceX. Компанія закликає вжити низку заходів, щоб вона могла йти в ногу з індустрією. Серед них — збільшення штату співробітників, відповідальних за видачу дозволів і прискорений розгляд заявок для програм, що мають стратегічне значення.

Водночас за даними різних профільних ЗМІ, SpaceX і FAA продовжують активні переговори з приводу видачі нової ліцензії. У разі її швидкого отримання, політ Starship може відбутися вже в листопаді.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine