ВПС США розробляють «системи швидкого відгуку» для космосу

ВПС Сполучених Штатів хочуть отримати можливість оперативного запуску апаратів у космос. Вони опитують американські приватні компанії у пошуках технічних рішень, які дозволять готувати запуски за дні та тижні.

«Системи швидкого відгуку» для космосу
«Системи швидкого відгуку» для космосу. Джерело: www.euronews.com

«Системи швидкого відгуку» для космосу

Дослідницька лабораторія військово-повітряних сил США звернулася до приватних космічних компаній із проханням подумати, як реалізувати «системи швидкого відгуку» для космічної галузі. Традиційний запуск космічного корабля треба готувати місяцями. Звичайно, що при цьому про жодну оперативність не йдеться. А саме її потребує сучасне космічне протистояння.

А зміна ситуації на орбіті вимагає запусків, до яких треба готуватися дні та тижні. Розмови про те, що така система необхідна, циркулюють давно. Але досі жодних практичних кроків у цьому напрямі здійснено не було.

Зараз у центрі уваги перебувають супутники. Тому Конгрес США насамперед цікавить можливість максимально швидко запустити нові апарати, якщо попередні були знищені ворожою атакою. Саме навколо цієї можливості й базуються останні запити ВПС.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Як запустити апарат швидко

ВПС не кажуть, які конкретно технології вони хочуть отримати від компаній. Схоже, вони самі цього не до кінця розуміють. Скоріше, хочуть знати, які ідеї щодо цього є у приватних операторів. Але щоб останнім було від чого відштовхуватися, вони все ж склали два сценарії, над якими пропонують подумати.

Перший з них передбачає запуск невеличкого корабля на цільову високоенергетичну орбіту, тобто фактично на орбіту високу. Вважається, що ця задача непосильна для сучасних малих носіїв. А виконати її пропонується за дні та тижні. У цьому разі вдасться швидко замінити супутник спостереження та забезпечити гнучкість усій системі.

Другий сценарій передбачає груповий запуск до п’яти різних апаратів. При цьому здійснювати його необхідно на різних носіях. Вважається, що цей сценарій стане у пригоді, якщо супротивник спробує знищити супутники силовим методом.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
На світлину Google Earth випадково потрапив супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю у день свого 70-річчя
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження
У серці Чумацького Шляху таємничі нитки керують життям Галактики 
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті
22 квітня спостерігатиметься максимум метеорного потоку Ліриди