«Вояджери» втрачають заряд: коли NASA вимкне космічні зонди

Час роботи космічних апаратів «Вояджер-1» та «Вояджер-2» поступово закінчується. З моменту запуску 1977 року «Вояджер-1» опинився далі, ніж будь-який інший штучний космічний апарат в історії людства. Хоча зонди все ще отримують і надсилають сигнали, NASA заявляє, що у них скоро вичерпається енергія і вони не зможуть «спілкуватися» з Землею. Про це повідомляє Scientific American.

Космічний апарат "Вояджер-1"
Космічний апарат «Вояджер-1»

Очікується, що до 2025 року батареї зондів повністю розрядяться. Щоб хоч якось зберегти енергію та продовжити термін їхньої служби, NASA вимикає бортові системи космічних апаратів. Наразі у «Вояджера-2» залишилося п’ять інструментів, а у «Вояджера-1» — чотири. Всі вони живляться від ядерної батареї, яка перетворює тепло від радіоактивного розпаду плутонію в електрику. Але зі зменшенням вихідної потужності за 44 роки NASA була змушена перевести їх у режим економії. Два роки тому інженери вже вимкнули нагрівач детектора космічного проміння, який відіграв вирішальну роль у визначенні проходження геліопаузи.

Агонія зондів

Останніми двома приладами «Вояджера», які вимкнуть назавжди, ймовірно, будуть магнітометр і плазмовий науковий прилад. Вони утримуються у корпусі космічного корабля, де нагріваються за рахунок тепла, що виробляється електронікою.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Скільки ще можуть витримати «Вояджери»? За словами планетолога Лабораторії реактивного руху NASA Лінди Спілкер, усе залежить від потужності — якщо все піде дуже добре, можливо, місія буде продовжена до 2030-х років. Однак це найоптимістичніші прогнози. Ймовірніше, що зонди будуть вимкнені раніше, приблизно в середині цього десятиліття.

Майбутнє «Вояджерів»

Навіть після того, як «Вояджери» будуть повністю вимкнені, подорожі продовжаться. Через 16 700 років «Вояджер-1» пройде повз нашу найближчу сусідню зорю Проксиму Центавра, а ще через 3 600 років — повз неї пролетить «Вояджер-2». Потім вони продовжать обертатися навколо Галактики протягом мільярдів років.

Нагадаємо, що раніше NASA опублікувала оновлену версію «Блідо-блакитної цятки», зняту «Вояджером-1».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів