Вода не заважає органічним молекулам утворюватися в космосі

Вчені виявили, що складні органічні молекули, які називаються пептидами, можуть утворюватися в космосі значно простіше, ніж вважалося раніше. Як виявилося, вода не повністю зупиняє цей процес.

Органічні  молекули утворюються в космосі попри присутність води
Органічні молекули утворюються в космосі попри присутність води. Джерело: www.newscientist.com

Органічні молекули в космосі

Команда вчених з Астрофізичної лабораторії Інституту астрономії Макса Планка Єнського університету нещодавно опублікувала роботу, присвячену синтезу органічних речовин у космосі. У ній вони продемонстрували, що складні молекули під назвою пептиди можуть утворюватися прямо у вакуумі на поверхні космічного пилу.

Пептиди — це дійсно складні органічні молекули, що являють собою довгі ланцюжки з залишків амінокислот. Від них буквально один крок до білків — основного будівельного матеріалу клітин і тканин живих організмів.

Раніше ця ж група дослідників вже доводила, що пептиди можуть утворюватись у космосі. Але тоді вони дійшли висновку, що присутність молекул води повністю блокує цей процес. А вона практично завжди міститься на поверхні космічного пилу.

Вода — не проблема

У новому дослідженні до німецьких учених приєдналися їхні колеги з Університету Пуатьє у Франції. У них нещодавно з’явилася можливість проводити мас-спектроскопічний аналіз високої роздільної здатності. Тож вони відтворили умови, що існують у холодних молекулярних хмарах, із яких утворюються зорі й планети, та розпочали дослідження.

Ці хмари містять аміак, молекулярний вуглець і чадний газ. Роботи, здійснені в Університеті Пуатьє, показали, що вода, хоч і сповільнює процес перетворення їх на пептиди на 50%, проте повністю не зупиняє його.

За словами дослідників, спочатку з простих органічних речовин утворюються амінокетани — хімічні попередники амінокислот. А вже потім ці «цеглинки» з’єднуються, утворюючи пептидні ланцюжки.

Це дослідження має величезне значення для розв’язання питання про походження життя на Землі. Вчені не сумніваються, що на нашу планету з космосу потрапили вже достатньо складні органічні сполуки. Однак наскільки далеко зайшов їх синтез у протопланетній хмарі, досі є загадкою.

За матеріалами: phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна