Вода не заважає органічним молекулам утворюватися в космосі

Вчені виявили, що складні органічні молекули, які називаються пептидами, можуть утворюватися в космосі значно простіше, ніж вважалося раніше. Як виявилося, вода не повністю зупиняє цей процес.

Органічні  молекули утворюються в космосі попри присутність води
Органічні молекули утворюються в космосі попри присутність води. Джерело: www.newscientist.com

Органічні молекули в космосі

Команда вчених з Астрофізичної лабораторії Інституту астрономії Макса Планка Єнського університету нещодавно опублікувала роботу, присвячену синтезу органічних речовин у космосі. У ній вони продемонстрували, що складні молекули під назвою пептиди можуть утворюватися прямо у вакуумі на поверхні космічного пилу.

Пептиди — це дійсно складні органічні молекули, що являють собою довгі ланцюжки з залишків амінокислот. Від них буквально один крок до білків — основного будівельного матеріалу клітин і тканин живих організмів.

Раніше ця ж група дослідників вже доводила, що пептиди можуть утворюватись у космосі. Але тоді вони дійшли висновку, що присутність молекул води повністю блокує цей процес. А вона практично завжди міститься на поверхні космічного пилу.

Вода — не проблема

У новому дослідженні до німецьких учених приєдналися їхні колеги з Університету Пуатьє у Франції. У них нещодавно з’явилася можливість проводити мас-спектроскопічний аналіз високої роздільної здатності. Тож вони відтворили умови, що існують у холодних молекулярних хмарах, із яких утворюються зорі й планети, та розпочали дослідження.

Ці хмари містять аміак, молекулярний вуглець і чадний газ. Роботи, здійснені в Університеті Пуатьє, показали, що вода, хоч і сповільнює процес перетворення їх на пептиди на 50%, проте повністю не зупиняє його.

За словами дослідників, спочатку з простих органічних речовин утворюються амінокетани — хімічні попередники амінокислот. А вже потім ці «цеглинки» з’єднуються, утворюючи пептидні ланцюжки.

Це дослідження має величезне значення для розв’язання питання про походження життя на Землі. Вчені не сумніваються, що на нашу планету з космосу потрапили вже достатньо складні органічні сполуки. Однак наскільки далеко зайшов їх синтез у протопланетній хмарі, досі є загадкою.

За матеріалами: phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Старт SpaceX Crew-9 вчергове перенесли на пізнішу дату
Чи може міжзоряний квантовий зв’язок залучити Землю або розв’язати парадокс Фермі?
10 мільярдів градусів: новий японський телескоп розкрив таємниці загиблої зорі
Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування
Астрономи знайшли галактику, яка втратила свій «хвіст»
Другий пояс Койпера? Сонячна система може бути набагато більшою, ніж ми думали
Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета