Virgin Galactic відправить туристів у космос 27 червня

Перший туристичний суборбітальний політ космоплана Unity, побудованого компанією Virgin Galactic, має відбутися 27 червня. На ньому на межу космосу мають відправитися представники італійських ВПС.

Космоплан Virgin Galactic
Космоплан у польоті. Джерело: Virgin Galactic

Virgin Galactic назвала дату першого польоту

У середу, 15 травня, представники компанії Річарда Бренсона Virgin Galactic повідомили, що перший комерційний політ їхнього космоплана Unity відбудеться 27 червня. Якщо в цей день з якихось причин старт зірветься, його перенесуть з 28 по 30 число місяця.

VSS Unity — це суборбітальний апарат, розрахований на двох пілотів та шістьох пасажирів. Його підіймає в небо літак-носій VMS Eve. Разом вони досягають висоти 15 тис. м. Там космоплан від’єднується, вмикає свій реактивний двигун і здійснює подорож на межу космосу.

Місія Galactic 01 відбудеться 27 червня та по своїй суті буде науково-дослідною. Її пасажирами стануть троє представників італійських ВПС та Національної дослідницької ради цієї країни. Мета польоту — демонстрація можливостей VSS Unity як дослідницької лабораторії.

Що буде далі?

Нині космоплан VSS Unity, розробка якого велася з середини 2000-х років, встиг здійснити 5 випробувальних польотів. В одному з них брав участь засновник Virgin Galactic Річард Бренсон. Після цього була достатньо тривала перерва, яку інженери використали для покращення характеристик апарата.

25 травня космоплан здійснив останній на сьогодні політ. Тоді на його борту перебували представники самої компанії. Якщо перший комерційний рейс 27 червня також виявиться вдалим, то вже на початку серпня має відбутися друга місія під назвою Virgin Galactic.

Надалі такі польоти відбуватимуться раз на місяць. Проте компанія вже розробляє нову модифікацію космоплана — «Дельта», що зможе здійснювати польоти раз на тиждень. Перші білети на свої кораблі компанія продала понад 15 років тому, тож черга з охочих досить велика.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine