Космоплан Virgin Galactic успішно здійснив тестовий політ

Космоплан SpaceShipTwo компанії Virgin Galactic 25 травня успішно відділився від літака-носія та здійснив тестовий політ. На ньому за межі атмосфери вибралися четверо працівників компанії. Тепер усі очікують на початок туристичних рейсів.

Virgin Galactic здівйснила тестовий політ
Virgin Galactic здійснила тестовий політ. Джерело: Virgin Galactic via Twitter

Virgin Galactic успішно випробувала космоплан

Компанія Річарда Бренсона Virgin Galactic успішно підтвердила, що її космоплан SpaceShipTwo з назвою VSS Unity може безпечно возити пасажирів на орбіту. Це дуже приємна новина на тлі повідомлень про те, що інше його дітище, Virgin Orbit, після процедури банкрутства було розділене між трьома конкурентами.

Місія Unity 24 була тестовою. Загалом у ній брали участь восьмеро співробітників компанії. Майк Масуччі та Сі Джей Стуркоу пілотували сам VSS Unity. Головний інструктор компанії Бет Мозес, астронавт-інструктор Люк Мейс, а також фахівці місії Крістофер Х’юї та Джаміла Гілберт були з ними як пасажири.

Ще двоє пілотів керували літаком-носієм VMS Eve. О 17:15 за київським часом він злетів з космодрому Spaceport America з приєднаним до нього космопланом та почав набирати висоту. Досягнувши 15 тис. м, останній відділився, увімкнув власний двигун та здійснив суборбітальний політ.

Початок туристичних рейсів

Загалом політ тривав недовго. Пасажири встигли відчути кілька хвилин невагомості. Максимальна швидкість польоту склала 2,92 М, а максимальна висота — 87,2 км. На Землю космоплан повернувся о 18:37 за київським часом.

Загалом це був його п’ятий політ. Чи був при цьому досягнутий космос — питання суперечне. За міжнародною класифікацією, його межа пролягає по лінії Кармана, яка розташована на висоті 100 км. Однак, за класифікацією американських ВПС, ця межа пролягає на висоті всього 80 км.

Хай там як, а тепер Virgin Galactic готова розпочати комерційні рейси, які обіцяє своїм клієнтам уже дуже давно. Черга з тих, хто очікує на політ у космос, складає кілька сотень осіб. Планується, що перший рейс із туристами VSS Unity здійснить вже у червні, а потім вони відбуватимуться щомісяця.

Щоправда, поступово компанія планує продавати більше квитків і робити польоти частішими. Зараз їхня вартість складає 450 тис. доларів. У Virgin Galactic очікують, що вже 2026 року їхні космоплани здійснюватимуть один туристичний рейс на добу.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine