Virgin Galactic у червні відновить туристичні польоти в космос

Компанія Річарда Бренсона Virgin Galactic збирається наприкінці травня провести випробувальний політ свого суборбітального апарата SpaceShipTwo. А вже у червні має відбутися перший комерційний рейс із туристами на борту.

Політ ракетоплана SpaceShipTwo
Політ ракетоплана SpaceShipTwo. Джерело: phys.org

Virgin Galactic готова до польотів

Компанія мільярдера Річарда Бренсона, який нещодавно відвідував Україну, готується розпочати туристичні суборбітальні польоти. Про це представники Virgin Galactic оголосили у понеділок, 8 травня. Вони планують нарешті завершити перерву, яка триває вже майже два роки.

Спочатку наприкінці травня має відбутися місія Unity 25. Це, по суті, буде випробувальний політ, під час якого на борту перебуватимуть співробітники компанії. Апарат підніметься на висоту 80 км і остаточно доведе, що готовий возити туристів.

Загальний час у дорозі становить 90 хвилин, при цьому пасажири кілька хвилин відчувають невагомість у салоні космічного літака. Рейси Virgin стартують з космодрому Америка в Нью-Мексико.

Екіпаж місії Unity 25 складатиметься з двох чоловіків і двох жінок: Бет Мозес, яка брала участь у двох попередніх польотах Virgin Galactic, Джаміла Гілберт, Кріс Х’юі та Люк Мейс, які кілька років навчали астронавтів NASA.

Початок туристичних польотів

Щодо туристичних польотів, то вони мають стартувати вже в червні. Перша місія матиме назву Galactic 01. Відомо, що її пасажирами стануть представники Військово-повітряних сил Італії. Якщо все пройде, як заплановано, то невдовзі саме Virgin Galactic має стати компанією, що звозила найбільше людей у космос.

Шлях до цього був тернистим. Попередній продаж квитків на суборбітальний політ Virgin Galactic розпочала ще 2005 року. Відтоді й до 2014 року місця на космоплані, котрий тоді тільки починав випробовуватися, забронювали собі 600 осіб. Кожен із них заплатив від 200 до 250 тис. доларів.

2014 року сталася жахлива аварія, в результаті якої апарат розбився, а пілот загинув. Відтоді Virgin Galactic стала трохи обережнішою у своїх обіцянках, але все одно змогла продати ще 200 квитків, кожен з яких коштував 450 тис. доларів.

Головним конкурентом компанії є Blue Origin. Вони також пропонують орбітальні польоти, щоправда, старт здійснюють у вертикальному положенні. Компанія Джеффа Безоса встигла звозити у космос 32 людини.

Щоправда, після аварії безпілотної ракети у вересні 2022-го Blue Origin туристичні польоти призупинила. Тож у Virgin Galactic є чудові шанси наздогнати своїх головних конкурентів, якщо технічні проблеми вкотре не завадять їхнім грандіозним планам.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Телескоп James Webb розгадує таємницю народження Крабоподібної туманності
Початок кінця: Hubble зазнімкував молекулярну хмару
Астронавти побачили політ Starliner на тлі полярного сяйва
Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу