Відкрита телескопом James Webb галактика суперечить теорії еволюції Всесвіту

Раніше вважалося, що галактикам потрібно мільярди років для утворення перетинок або «барів» — областей підвищеної густини зірок і газу, що перетинають ядро. Чумацький Шлях також є прикладом системи з перетинкою. Однак нове відкриття космічного телескопа James Webb може змінити уявлення вчених про еволюцію галактик.

Ceers-2112
Художнє зображення спіральної галактики Ceers-2112, що існувала в ранньому Всесвіті. Малюнок Землі нагадує про зв’язок між нею та Чумацьким Шляхом. Ілюстрація: CAB/CSIC-INTA

Міжнародна команда вчених використала космічний телескоп для виявлення найвіддаленішої галактики з перетинкою у Всесвіті. Так була знайдена Ceers-2112. Вона утворилася лише через два мільярди років після Великого вибуху. Таким чином, спостереження доводять, що зоряні системи з «баром» з’являлись у нашому світі раніше, ніж вважалося.

Ceers-2112 недостатньо яскрава, аби побачити її спіральні рукави, але наявність згущеної перетинки в центрі дозволяє зробити висновок, що вона дуже добре розвинена для свого віку.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

За словами астронома Александра де ла Веги з Каліфорнійського університету, відкриття Ceers-2112 свідчить про те, що галактики еволюціонували швидше, ніж передбачалося. Дослідження, проведене іспанськими вченими та опубліковане в Nature, підтверджує цей висновок.

«Відкриття Ceers-2112 прямо доводить, що галактики в ранньому Всесвіті могли бути цілком упорядкованими, як сучасний Чумацький Шлях. Це дивно, оскільки тоді галактики були набагато більш хаотичними», — пояснює вчений значущість відкриття.

NGC 6956
На цьому знімку телескопа Hubble видно спіральну галактику NGC 6956 з баром, розташовану приблизно за 215 млн світлових років від нас у сузір’ї Дельфіна. Авторство зображення: NASA / ESA / Каліфорнійський університет

Раніше NASA стверджувала, що галактики з барами є «запізнілими» у Всесвіті. Дослідження, проведене Картіком Шетом із Каліфорнійського технологічного інституту в Пасадені, показало, що 7 млрд років тому таких галактик було менше. Цей учений зі своєю командою вивчив понад 2000 зоряних систем за допомогою телескопа Hubble. Дослідники дійшли висновку, що утворення перетинок є важливим етапом галактичної еволюції, і воно може відбуватися швидше, ніж вважалося.

«Бари» утворюються у спіральних галактиках, коли орбіти зірок навколо галактичних ядер стають нестабільними та збільшуються в розмірах. Тоді їхня гравітація притягує до себе більше сусідні світила. Зрештою, великий відсоток об’єктів у серці галактики опиняється в цій області, утворюючи перетинку.

Команда дослідників, яка виявила Ceers-2112, вважає, що це відкриття змушує астрономів переглянути теорії формування галактик, оскільки воно демонструє, що складні структури можуть виникати навіть у дуже молодому Всесвіті.

Раніше ми розповідали про галактики з подвійною перетинкою.

За матеріалами news.ucr.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів