Відео дня: політ Starship SN10

Компанія SpaceX опублікувала відео, присвячене висотному тесту апарата Starship SN10, який відбувся 3 березня 2021 року.

Ролик демонструє найефектніші моменти польоту: старт апарата, зміну положення його аеродинамічних рулів, переворот і роботу двигунів під час посадки. Деякі кадри були зазнімковані наземними камерами, частина — бортовими камерами самого SN10.

Варто зазначити, що в ролик не увійшло руйнування SN10. Воно сталося через те, що під час зниження тяга двигуна Raptor виявилася нижчою за заплановану внаслідок потрапляння в нього гелію, який використовується в системі наддуву. У результаті дві посадкові опори корабля зламалися під час контакту з ґрунтом, а спеціальна аеродинамічна спідниця зазнала пошкоджень. Почалася пожежа, але встановлена на стартовому майданчику система пожежогасіння не змогла з нею впоратися. У результаті приблизно через 8 хвилин після посадки SN10 вибухнув.

Наразі фахівці SpaceX готуються до висотного тесту наступного прототипу корабля Starship, який отримав номер SN11. За деякими даними, він стане останнім у подібній конфігурації. Наступне випробування буде вже орбітальним.