Відео дня: подорож у космос і назад

Компанія Rocket Lab опублікувала ефектний відеоролик. Він демонструє основні етапи піймання першого ступеня ракети Electron, що повернувся з космосу. Запис складений із кадрів, зроблених камерами, встановленими як на борту самого ступеня, так і вертольота, що його ловив.

Відео було зроблене 3 травня 2022 року. Того дня Rocket Lab здійснила 26-й запуск ракети Electron. Метою місії було виведення на орбіту 34 супутників від різних комерційних замовників.

Після відокремлення перший ступінь ракети увійшов в атмосферу над заданим районом Тихого океану. Теплозахист успішно спрацював від дії високих температур. Після цього ступінь розкрив парашут та почав спуск. Внизу на нього вже чекав модифікований гелікоптер Sikorsky S-92. Його екіпаж зачепив стропу парашута ступеня за допомогою спеціального повітряного гака.

На жаль, не все сталося так, як планувалося. Незабаром після підхоплення ступеня екіпаж гелікоптера виявив, що характеристики навантаження відрізняються від даних, отриманих під час тренувань із макетом. Тому ухвалили рішення опустити ступінь у воду. Пізніше його підібрав корабель Roclet Lab і доставив на базу компанії для вивчення можливості його повторного використання.

Нагадаємо, що у квітні Rocket Lab отримала контракт на запуск супутників HawkEye.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine