Відео дня: музика марсіанського світанку

Вчені з Університету Англія Раскін (Anglia Ruskin University) перетворили на музичну композицію одне з зображень, переданих марсоходом Opportunity. Вони вибрали знімок, зроблений ровером 17 лютого 2018 року, коли він зустрів свій п’ятитисячний світанок на поверхні Марса.

Для того, щоб перетворити зображення марсіанського світанку на музику, науковці попіксельно просканували його та за допомогою спеціальних алгоритмів перевели зміни яскравості, кольору та ландшафту в певні тони та мелодії. У результаті у них вийшла двохвилинна композиція. Вона була представлена публіці на конференції Supercomputing SC18 Conference, що проходить у Далласі, а також викладена на Youtube.

Варто зазначити, що кольори марсіанських світанків і заходів сонця не відповідають тим, які ми звикли бачити на Землі. Протягом місцевого дня небо Червоної планети зазвичай має жовто-коричневий колір із деякими відтінками рожевого. Але коли Сонце там перебуває невисоко над горизонтом, небо в напрямку нього набуває блакитного відтінку. Це пов’язано з частинками пилу, що знаходяться в атмосфері Марса. Перед заходом сонця або відразу після світанку сонячне проміння долає набагато товстіший атмосферний шар, ніж опівдні. Розсіювання світла на дрібних порошинках (більші не можуть довго залишатися зваженими в розрідженій атмосфері) створює характерний блакитний ореол навколо Сонця.

За матеріалами https://www.anglia.ac.uk