Велика рифтова долина

На цьому знімку, зробленому супутником проєкту Sentinel-2, зображено одну з ділянок Великої рифтової долини, яка здебільшого розташована на території Кенії. Вона утворилася на стику трьох тектонічних плит (аравійської, нубійської та сомалійської) і входить до складу Східноафриканської рифтової долини — формації загальною протяжністю 6700 км, що простягається від півночі Ефіопії до центральної частини Мозамбіку.

Одна з ділянок Східноафриканської рифтової долини. Джерело: ESA

У лівій (західній) частині супутникового знімка видно ліси та пагорби. На півночі домінує прісноводне озеро Барінго площею 130 км². Воно знамените тим, що на його берегах знаходили рештки багатьох гомінід. Посеред озера можна помітити кілька островів. Найбільший із них є вершиною згаслого вулкана.

На південь від Барінго розташоване інше озеро — Богорія. Воно вирізняється великою концентрацією солі та високим показником pH. Це пояснюється тим, що в нього потрапляють води з гарячих лужних джерел.

Через кілька мільйонів років, води Червоного моря прорвуть гірські хребти, що їх оточують, і повністю затоплять Східноафриканський рифт. Це призведе до того, що східна частина Африки виявиться відокремлена від решти континенту.

За иатеріалами https://www.esa.int