Вдивляючись крізь пил

Представлене зображення було отримане за допомогою інфрачервоного приймача HAWK-I, встановленого на Дуже Великому телескопі ESO (VLT). Воно демонструє, близьку до центру Чумацького Шляху, область Стрілець B1.

Регіон Стрілець В1 у центрі Чумацького Шляху. Джерело: ESO/Nogueras-Lara et al.

Проблеми вивчення центру Чумацького Шляху

Центр нашої Галактики — це дуже незвичайний регіон, який щільно заповнений зорями. Передбачається, що зореутворення тут йде інтенсивніше, ніж у будь-якому іншому місці Чумацького Шляху. Але поки що астрономи знайшли тут менше ніж 10%, від тої кількості молодих світил, яке розраховували побачити.

Дослідження галактичного центру додатково ускладнює те, що він «закритий» газопиловими хмарами, які блокують світло зір. На щастя, інфрачервоне випромінювання проникає через пил, що дає астрономам можливість проводити спостереження за допомогою таких інструментів, як HAWK-I.

Стрілець B1

Представлене фото Стрільця B1 було зроблене у межах огляду GALACTICNUCLEUS. Його мета  полягає в отриманні інфрачервоних зображень галактичного центру з високою роздільною здатністю.

Регіон Стрілець В1 у центрі Чумацького Шляху. Джерело: ESO/Nogueras-Lara et al.  

Під час недавнього дослідження, група німецьких астрономів виявила у Стрільці B1 надлишкову кількість молодих зір із загальною масою більш ніж 100 000 мас Сонця. Це важливий крок у спробах вчених знайти всі передбачувані молоді світила у центральних областях Чумацького Шляху та зрозуміти, як вони еволюціонують у цьому унікальному середовищі.

Дослідники покладають великі надії на введення в дію нових інфрачервоних інструментів, таких як інфрачервоні приймачі ERIS на VLT та MICADO на Надзвичайно Великому телескопі ESO (ELT), який будується. Вони дадуть можливість докладніше досліджувати знайдені зорі, що має призвести до глибшого розуміння еволюції галактичного центру.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна