Вчені пропустили надпотужний спалах: що вони виявили неподалік Землі?

Астрономи Массачусетського технологічного інституту помітили інфрачервоні ознаки найближчого до Землі спалаху приливної руйнації (TDE), який спостерігався на сьогодні. Яскравий спалах був виявлений у галактиці NGC 7392, що розташована за 137 млн світлових років від нас. Спалах отримав назву WTP14adbjsh та ніколи раніше не виділявся у стандартних рентгенівських і оптичних спостереженнях.

NGC 7392
Яскравий спалах був виявлений у галактиці NGC 7392. Фото: MIT

Переважна більшість подій приливної руйнації раніше виявлялася в оптичному та рентгенівському діапазонах. Але нещодавні дослідження показують, що значна частина TDE затьмарена пилом, тому їх можна побачити лише в інфрачервоному діапазоні. Подія в NGC 7392 — це один із перших випадків, коли вчені безпосередньо ідентифікували TDE в інфрачервоних хвилях.

За словами науковців, традиційні дослідження пропустили сусідній TDE, оскільки це світло було закрите величезною кількістю пилу, який поглинав випромінювання та виділяв тепло у формі інфрачервоної енергії. Подію виявили в архівних даних NASA NEOWISE. Виявилось, яскравий спалах з’явився наприкінці 2014 року. На основі отриманої інформації вчені зібрали дані з багатьох наземних і космічних телескопів на різних довжинах хвиль, включаючи інфрачервоні, оптичні та рентгенівські діапазони. Потім дослідники підрахували, що винуватцем спалаху приливної руйнації стала надмасивна чорна діра в ядрі галактики приблизно в 30 млн разів більша за наше Сонце та в 10 разів більша за Стрілець А* в центрі Чумацького Шляху.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

«Той факт, що оптичні та рентгенівські дослідження пропустили цю подію, є дуже яскравим прикладом демонстрації того, що у Всесвіті набагато більше спалахів приливної руйнації, ніж ми вважали раніше», — прокоментував Суві Гезарі, голова наукового персоналу Інституту досліджень космосу за допомогою космічного телескопа в Мериленді.

Раніше ми розповідали про те, що таке чорні діри та як вони виникають.

За матеріалами The Astrophysical Journal Letters.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів