NASA продовжила місію NEOWISE

Новини

У 2009 році NASA відправила у космос телескоп WISE (Wide-Field Infrared Survey Explorer). Метою його місії було складання інфрачервоного огляду всього неба. Зібрані телескопом дані надалі використовувались астрономами для пошуку таких об’єктів, як ультраяскраві інфрачервоні галактики, регіони активного зореутворення, коричневі карлики тощо. Також WISE відкрив понад 34 тис. раніше невідомих астероїдів.

Космічний апарат NEOWISE в уяві художника. Джерело: NASA/JPL-Caltech

До кінця 2010 року WISE завершив свою основну місію і його перевели у сплячий режим. Через деякий час фахівці NASA знайшли для нього інше застосування, і він був знову активований. У межах нової місії NEOWISE на телескоп було покладене завдання з вивчення астероїдів і комет. Основний акцент був зроблений на пошуку об’єктів, здатних загрожувати нашій планеті.

Протягом наступних восьми років NEOWISE зробив більше мільйона інфрачервоних знімків неба, слідкуючи за 39 100 об’єктами Сонячної системи. Вони включали в себе 1850 близькоземних астероїдів, кілька сотень із яких раніше були невідомі астрономам, а також ряд комет, серед яких була й комета C/2020 F3 (NEOWISE), що спостерігалася неозброєним оком минулого літа.

Оскільки телескоп усе ще знаходиться в гарному технічному стані, керівництво NASA вирішило продовжити його місію до літа 2023 року. NEOWISE продовжить стежити за близькоземними астероїдами та кометами. Що стосується його наступника, то ним стане спеціалізований апарат NEO Surveyor, проєкт якого нещодавно був схвалений американською аерокосмічною адміністрацією. Його запуск запланований на 2026 рік.

За матеріалами: https://www.jpl.nasa.gov

Поделиться