У будь-яку точку світу за 90 хвилин: Sierra Space анонсувала сервіс швидкої космічної доставки

У 1980-х FedEx запропонував слоган «Доставка за одну ніч — гарантовано». Втім, форс-мажорні ситуації, такі як конфлікти або катастрофи, можуть вплинути на терміни доставлення навіть найпунктуальніших сервісів. Приватна космічна компанія Sierra Space працює над системою, що дозволить доставляти вантажі до будь-якої точки Землі за 90 хвилин.

У Sierra Space є кілька цікавих проєктів, серед яких космоплан Dream Chaser та комерційна космічна станція. Та нещодавно вони оголосили про новий проєкт — платформу під назвою Ghost. Вона призначена для кур’єрських послуг на вимогу, включаючи операції з національної безпеки й допомогу під час кризових ситуацій. За словами компанії, революційний логістичний космічний апарат матиме найсучаснішу систему термозахисту, пристосовану для безпечного повернення невеликих корисних навантажень із космосу.

«Ми плануємо мати готові до використання транспортні засоби Sierra Space Ghost, розташовані стратегічно, доступні та здатні до розгортання протягом 90 хвилин у критичних місцях по всьому світу», — заявив генеральний директор Sierra Space Том Віце.

Платформа була анонсована майже одразу після створення організації Orbital Missions and Services, що зосереджується на інноваційних рішеннях для національної безпеки. Зазначено, що компанія вже отримала контракти на супутникові угруповання на суму 1,3 млрд доларів.

Ghost
Апарат Ghost під час випробувань у Флориді. Фото: Sierra Space

Ghost успішно пройшов серію випробувань на падіння 1 лютого на космодромі Space Florida. Вони включали кінцеве падіння з висоти 600 м для оцінки динаміки удару, контрольований парашутний спуск із висоти 1200 м і відділення компонентів щита і корисного навантаження. Результати показали, що апарат здатний безпечно повертати корисне навантаження з космосу.

Після запуску програми космічний апарат Ghost буде очікувати на низькій навколоземній орбіті, доки не отримає інструкції щодо повернення. Він може доставити набір для виживання, надувний човен, пайки, зброю тощо. Після активації корабель почне входження в атмосферу, використовуючи термозахисний екран і парашут для посадки. Термін служби кожного супутника — п’ять років.

Цей дуже швидкий сервіс може значно полегшити доставлення життєво необхідних речей туди, де вони потрібні в найкоротший термін.

Раніше ми повідомляли про те, як Rocket Lab і Sierra Space доставлятимуть вантажі для американських військових.

За матеріалами sierraspace.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine