Відео: Sierra Space підірвала надувний модуль для космічної станції

Компанія Sierra Space, яка будує космічну станцію Orbital Reef, навмисно підірвала модель надувного модуля для неї за допомогою надлишкового тиску. Таким чином була випробувана міцність конструкції.

Sierra Space підірвала надувний модуль
Sierra Space підірвала надувний модуль. Джерело: Sierra Space

Інженери підірвали надувний модуль

Інженери компанії Sierra Space у лютому підірвали модель надувного модуля для космічної станції Orbital Reef. Це був плановий захід у межах випробувань, призначених для демонстрації того, що їхня концепція є життєздатною.

Щобільше, це була вже четверта й остання у серії подібна подія. Перед цим прототип модуля великого інтегрованого гнучкого середовища (LIFE) протягом місяця витримував тиск, який свідомо перевищував той, якого буде зазнавати конструкція в космосі. Під кінець дослідники різко підвищили тиск — і модуль лопнув як повітряна кулька.

При цьому модуль зовсім не гумовий. Він сплетений з окремих гнучких волокон, які щільно підігнані одне до одного. У наступних випробуваннях, які розпочнуться вже цьогоріч, інженери будуть використовувати вже повнорозмірний модуль із металевими деталями.

Випробовуючи модель надлишковим тиском, вчені переконалися, що при звичайному тиску подібні конструкції можуть працювати дуже довго. Зокрема вони вже зараз впевнені, що надувний модуль зможе протриматися в космосі впродовж 60 років, а проєкт Orbital Reef передбачає експлуатацію лише протягом 15.

Сертифікація станції Orbital Reef

Усі ці дії мають своєю остаточною метою сертифікацію модулів, аби побудувати з них космічну станцію Orbital Reef. Ще 2021 року Sierra Space підписала з NASA угоду, що збудує її під керівництвом Blue Origin. Статися це має до 2030 року, щоб вчасно замінити Міжнародну космічну станцію, експлуатацію якої планується завершити.

Загалом у 2021 році NASA виділила 415 млн доларів трьом консорціумам для розробки майбутніх комерційних космічних станцій. Команда Orbital Reef отримала 130 млн доларів, Nanoracks LLC — 160 млн доларів, а Northrop Grumman зібрала 125,6 млн доларів. Атестація всіх цих конструкцій триває прямо зараз.

При цьому NASA допомагає своїм партнерам не тільки грошима, а й організаційно. Зокрема вже згадане випробування відбувалося на території Центру космічних польотів імені Маршалла в Алабамі. Там же відбуватиметься і решта тестів.

Зараз на МКС вже випробовується надувний модуль. Це розширюваний модуль активності Bigelow, або BEAM, який був побудований Bigelow Space і пристикований до станції 2016 року. Астронавти використовують його як склад і періодично перевіряють, як він справляється з сонячною радіацією, космічним вакуумом та іншими факторами навколишнього середовища.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine