Космоплан Dream Chaser потрусили й готують до запуску

Космоплан Dream Chaser пройшов випробування вібрацією. У компанії Sierra Space, що його розробила, запевняють, що він повністю готовий до того, аби здійснити перший політ на орбіту вже цього року.

Dream Chaser в збиральному цеху
Dream Chaser у збиральному цеху. Джерело: phys.org

Випробування нових космічних орбітальних апаратів

Схожий на шатл літак Dream Chaser компанії Sierra Space пройшов випробування на потужному вібростенді NASA, який імітує умови під час запуску і входження в атмосферу. Про це повідомили у четвер офіційні особи напередодні запланованого на цей рік першого польоту на МКС.

Перший космоплан із запланованої лінійки, Tenacity, був завершений на заводі компанії в Луїсвіллі (штат Колорадо) в листопаді, а потім відправлений до випробувального центру NASA ім. Ніла Армстронга в Сандаскі (штат Огайо).

Там його піддали впливу механічної вібрації на найпотужнішій у світі установці для випробування космічних апаратів. Космоплан успішно пройшов це тестування, але воно було не останнім. Невдовзі його помістять у величезну наземну вакуумну камеру, де він відчує на собі наднизькі та дуже високі температури космосу, а також низький атмосферний тиск.

Особливості нового космічного апарата

«Ми дуже раді, що цього року починаємо виконувати орбітальні польоти для NASA. Це рік, коли ми змінюємо те, як ми з’єднуємо Землю і космос», — заявив генеральний директор Sierra Space Том Вайс журналістам на заході, де космічний корабель був представлений у стартовій конфігурації, з’єднаний із вантажним модулем Shooting Star.

Dream Chaser дуже схожий на Space Shuttle, культовий космічний корабель NASA, який був виведений з експлуатації 2011 року. Але він набагато менший, літає автономно, має оновлену силову установку на основі чистого перекису водню і розрахований на повторне використання до 15 разів.

Sierra Space виграла контракт 2016 року на виконання місій із поповнення запасів для NASA на Міжнародній космічній станції. Перший політ доставить вантаж на орбітальний комплекс цього року. Він займе своє місце на вершині нової ракети United Launch Alliance Vulcan Centaur, яка здійснила свій дебютний політ у січні.

Перспективи Dream Chaser

На відміну від Crew Dragon компанії SpaceX, капсули, яка опускається в океан на парашутах, Dream Chaser теоретично може приземлитися на злітно-посадкову смугу у будь-якій точці світу, що є однією з переваг для клієнтів, які купують послуги. Майбутні версії будуть розроблені для перевезення екіпажу.

Мета NASA — започаткувати приватну економіку на низькій навколоземній орбіті, що дозволить космічній агенції зосередитися на більш амбітних місіях на Місяць і Марс, яким бракує комерційних стимулів.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine