Sierra Space завершила будівництво першого космоплана Dream Chaser

Компанія Sierra Space повідомила про завершення складання першого екземпляра корабля Dream Chaser. Його планують запустити до МКС уже навесні наступного року.

Історія проєкту Dream Chaser

Космоплан Dream Chaser спочатку розробляли як засіб для доставлення екіпажів на МКС. Однак у 2014 році він програв фінальний етап відбору за програмою Commercial Crew Development космічним кораблям CST-100 Starliner і Crew Dragon.

Перший зібраний екземпляр корабля Dream Chaser. Джерело: Sierra Space

Після цього конструктори вирішили переробити концепцію апарата, перетворивши його на безпілотний корабель постачання. Це виявилося вдалим рішенням. У 2016 році проєкт Dream Chaser став одним із переможців другої фази програми Commercial Resupply Services 2. Йому було гарантовано, як мінімум, сім вантажних місій до МКС.

Влаштування космоплана Dream Chaser

Корпус Dream Chaser виготовлено з композитних матеріалів із керамічним теплозахистом. Апарат буде виводитися на орбіту за допомогою нового носія Vulcan. Космоплан має складні крила, завдяки чому його можна встановлювати не на боці ракети-носія, а згори на останній ступінь (для поліпшення аеродинаміки його буде прикрито обтічником).

Dream Chaser зможе доставити на МКС п’ять тонн припасів у герметичному відсіку та ще до 500 кг — у негерметичному. Під час повернення на Землю він сідатиме на ЗПС як літак, маючи на борту до 1850 кг вантажу. Ще 3400 кг можуть бути розміщені у відсіку, який відокремиться перед входом космоплана в атмосферу і згорить у ній.

Дата першого польоту Dream Chaser

У найближчі кілька тижнів перший зібраний космоплан буде відправлено на випробувальний полігон NASA імені Ніла А. Армстронга для проведення випробувань у вакуумній камері. Якщо вони не виявлять якихось проблем, корабель потім переправлять у Космічний центр ім. Кеннеді на мисі Канаверал, де його почнуть готувати до запуску.

Презентація першого зібраного екземпляра корабля Dream Chaser. Джерело: Sierra Space

Sierra Space не розкриває точної дати запуску першого апарата Dream Chaser, але наразі очікується, що він відбудеться в березні. Дата буде залежати не тільки від готовності самого Dream Chaser, а й від ракети Vulcan. Запуск космоплана стане другою місією для нового носія. Його перший політ заплановано на грудень, він повинен буде відправити до Місяця апарат Peregrine компанії Astrobotic.

Варто зазначити, що Sierra Space не втрачають надії з часом повернутися до початкового плану і побудувати пілотовану версію космоплана. Передбачається, що вона могла б знайти застосування в Космічних силах США, замінивши безпілотник X-37B.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine