Rocket Lab і Sierra Space доставлятимуть вантажі для американських військових

Компанії Rocket Lab та Sierra Space підписали угоду CRADA (Cooperative Research and Development Agreement) з Транспортним командуванням США. У її межах вони займуться вивченням можливості використання своїх ракет і космічних апаратів для швидкого доставлення вантажів у будь-яку точку земної кулі.

Ракета Neutron в уявленні художника. Джерело: Rocket Lab

Американські військові давно виявляють інтерес до можливості використання космічної техніки для екстреного доставлення вантажів як військового, так і гуманітарного призначення. Минулого року Дослідницька лабораторія ВПС США (AFRL) ініціювала програму, метою якої є вивчення цього питання. Спочатку до неї приєдналися SpaceX і Blue Origin, тепер же до учасників також додалися Rocket Lab і Sierra Space.

У межах угоди Rocket Lab надасть AFRL дані про характеристики своїх носіїв — легкої ракети Electron, що експлуатується, і середньої ракети Neutron, яка перебуває в розробці. Вони дозволять оцінити можливість створення їхніх вантажних модифікацій, здатних нести транспортні контейнери. Rocket Lab також вивчатиме питання використання своєї універсальної платформи Photon як орбітального сховища вантажів.

Що стосується Sierra Space, то на відміну від інших учасників програми вона займається розробкою не ракет-носіїв, а космоплана Dream Chaser, призначеного для постачання МКС. Апарат запускатиметься в космос за допомогою ракети й при поверненні робитиме посадку на аеродром як звичайний літак. У межах укладеної угоди фахівці Sierra Space вивчать можливість її використання для здійснення суборбітальних вантажних рейсів.

Раніше ми писали про те, як SpaceX забезпечуватиме ВПС США супутниковим інтернетом.

За матеріалами https://spacenews.com, https://www.businesswire.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine